Ogres pilsētas svētki 2019 Krasta laukums, 2019. gada augusts Ogres upe, 05.08.2019. Ogres upe, jūlijs, 2017

Mākslas skolā atklāj mācību gada darbu izstādi

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

23.05.2018 12:33

22. maijā Ogres Mākslas skolā (OMS) notika skolotāju Astras Rubenes (tekstils) un Līgas Veides – Nedvigas (arhitektūra) audzēkņu šajā mācību gadā radīto darbu izstādes atklāšana.

 

 
Atklāšanas brīdī OMS direktore, skolotāja Astra Rubene informēja, ka izstādē apskatāmie darbi sadalīti trīs daļās – vienā no tām aplūkojami jauno mākslinieku darbi, kas iekļaujas istabas interjerā (lampas, sienas un grīdas segas, spilveni un citi), otro varētu nodēvēt par kosmosa daļu, jo tajā bērni, vispirms iepazīstoties ar to, kādas planētas ir, skolotājas Līgas vadībā veidojuši dažādas savā iztēlē radītas planētas, to modeļus, un transporta līdzekļus, kā uz šīm planētām varētu nokļūt no Zemes, savukārt trešajā aplūkojami bērnu radīti sadzīviski priekšmeti (galdautiņi, somas un citi). Izstādē apskatāmas arī bērnu radītas augstceltnes.

Skolotāja L.Veide – Nedviga: “Veidojot augstceltnes, mēs eksperimentējām ar īpašības vārdiem, piemēram, augsts, zems, liels, trausls. Bērni katrs izvilka vienu no šiem vārdiem un, ņemot to vērā, veidoja savas mājas, izstrādāja to modeļus.” Bērni dažādās tehniskās izstrādāja batikas un tekstila darbus, pēc fotogrāfijas veidoja noskaņu darbus, izmantojot dažādus materiālus.
 
A.Rubene pauda prieku par izstādē apskatāmajiem darbiem, pateicās bērniem par centīgo un rūpīgo darbu. “Šāda izstāde kopā ar skolotāju Līgu mums notiek jau otro gadu, jo interjers un arhitektūra ir ļoti cieši saistīti. Izstādē apskatāmi interešu izglītības programmas audzēkņu darbi, kā arī Mazās skolas 2. un 5. klases un Lielās skolas 1. un 3. kursa audzēkņu darbi,” piebilst A.Rubene.
 
Izstādēs atklāšanas brīdī tika apbalvota arī OMS Mazās skolas 5.klases audzēkne Karla Luīze Skujiņa un viņas skolotāja Inese Karpova par iegūto 1.vietu vidējā grupā Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmas audzēkņu valsts konkursā. Karla pastāstīja, ka konkursā bija dots uzdevums trīs stundu laikā izveidot ilustrācijas grāmatiņai, izvēloties kādu no piedāvātajiem dzejoļiem. Karla izvēlējusies ilustrēt Pētera Brūvera dzejoli “Meitene Malvīne”. Konkursā tika vērtēta audzēkņa radošā izdoma, izteiksmes līdzekļi un tēli, kā arī darba izpildījuma kvalitāte.
 
Izstāde OMS būs apskatāma līdz 31. maijam. Pēc tam būs aplūkojama šī gada OMS absolventu diplomdarbu izstāde, bet absolventiem, Mazās skolas 5. klases audzēkņiem un Lielās skolas 5. kursa audzēkņiem, priekšā vēl diplomdarbu aizstāvēšana, visiem audzēkņiem – Zaļā prakse.  
 
Par jaunu audzēkņu uzņemšanu OMS nākamajam mācību gadam var lasīt ŠEIT.

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Augusts
4
26
27
28
29
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai plānojat apmeklēt Ogres pilsētas svētkus no 22. līdz 24. augustam?

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Valsts veselības apdrošināšana