janvāris, baznīca janvāris, tilts

Ogres 1.vidusskola šogad atzīmē 100 gadu jubileju

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

03.06.2019 13:36

Ogres novada lielākajai skolai - Ogres 1.vidusskolai - šogad aprit 100 gadi. Šodien, 5. jūnijā, Ogres novada pašvaldībā Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs saņēma Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikumu Ogres 1.vidusskolai 100 gadu jubilejā, kuru pasniedza Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Priekšsēdētājs E.Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš uz tikšanos Ogres novada pašvaldībā bija aicinājis skolas direktoru I.Grigorjevu kopā ar skolas vadības komandu, lai pārrunātu pašvaldības līdz šim ieguldītās investīcijas un paveiktos lielos uzlabojumus skolas infrastruktūrā, sveiktu skolu jubilejā, kā arī apspriestu nākotnes attīstības plānus un virzienus.
 
E.Helmanis sveica Ogres 1.vidusskolu nozīmīgajā jubilejā, vēlot skolai ilgu mūžu, kā arī sasniegt nospraustos mērķus: “Novēlu censties konkurēt ar Rīgas labākajām skolām. Ogres novada pašvaldība vienmēr ir gatava sadarboties un atbalstīt skolu. Pēdējo gadu laikā pašvaldība ieguldījusi lielas investīcijas Ogres 1. vidusskolas infrastruktūras uzlabošanā, kā arī apkārt skolai esošās infrastruktūras sakārtošanā. Tikai kvalitatīvs un mūsdienīgs izglītības saturs iedos spārnus mūsu bērniem.”  Savukārt G.Sīviņš papildinot priekšsēdētāja teikto, uzsvēra, ka Ogres 1.vidusskola ir vienīgā skola reģionā, kurā ieviesta iekļūšana skolā un pusdienu apmaksa, izmantojot Ogres novada skolēna karti, kas ir arī skolēnu apliecība.
 
Skolas direktors I.Grigorjevs pateicās Ogres novada pašvaldībai un tās vadībai par atbalstu: “Infrastruktūras uzlabojumi dzen uz priekšu arī mācību kvalitāti un saturu. Visiem zināms, ka Ogres 1.vidusskola ir liela skola. Tagad mūsu uzdevums ir panākt, lai skola tiktu uzskatīta ne tikai par lielu, bet arī lielisku skolu.” Direktors arī atzina, ka skolas sniegums atspoguļotajos reitingos ir vājāks nekā tas ir patiesībā: “Skolas rezultāti ir augsti. Izglītības un zinātnes ministrijas reitingos dati par vakara un dienas skolēnu sekmēm tiek apkopoti, kas nav pareizi. Skola jau vērsusies ministrijā, lai šo problēmu risinātu.” Arī pašvaldības domes vadība solīja atbalstīt Ogres 1.vidusskolu šī jautājuma risināšanā.
 
 
 
Ogres 1.vidusskolas simtgades jubilejas svinības sākās ar svinīgo pasākumu skolas aktu zālē 31. maijā, uz kuru aicināta tika Ogres novada pašvaldības vadība un pārstāvji, esošie un bijušie skolas skolotāji un sadarbības partneri.
 
Direktors Igors Grigorjevs, sveicot skolas simtgadē un atklājot pasākumu, aicināja visiem kopā nodziedāt skolas himnu. I.Grigorjevs par atbalstu Ogres 1. vidusskolai, rūpēm un prasībām, kas tiek turētas augstu, pateicās Ogres novada pašvaldības vadības komandai. Par ieguldījumu simtgades pasākumu tapšanā direktors pateicās Dacei Kābelei, Anitai Ausjukai un pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļai.
 
“Ogres 1.vidusskolas pulks ir ļoti kupls - 160 darbinieki. Lai “piepogātu” mūsu darbiniekus skolai, dāvinām visiem skolas simtgades pogu- īpašu piespraudi,” skolas saimei teica direktors I.Grigorjevs.
 
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš uzsvēra, ka Ogres 1. vidusskolas simtgade ir liels notikums ne tikai skolas absolventiem un kolektīvam, bet visiem novada iedzīvotājiem. “Skola ir viens no svarīgākajiem valsts un pašvaldības pakalpojumiem, ko sniedzam saviem iedzīvotājiem. Visiem liels paldies par ieguldījumu šo gadu laikā! Ir dažas lietas, ko var iegūt bez naudas, darot labus darbus. Arī Ogres 1.vidusskola, piedaloties dažādās labo darbu akcijās, kas tika organizētas ar mūsu priekšsēdētāja Egila Helmaņa starpniecību, ieguva jaunu jumtu, ko par saviem līdzekļiem uzlika ASV karavīri.”
 
G.Sīviņš pasniedza Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu izglītībā Laijai Bartkevičai, Vitai Beikertei, Intai Ungurei, Jolantai Lamsterei, Dacei Saulītei, Ārijai Siliņai, Guntai Goiževskai, Irinai Grigalei, Gunitai Bičulei, Ligitai Landorfai, bet Ogres novada pašvaldības Atzinības rakstus- Lilitai Briškai, Gintai Brodzinskai, Dacei Čuhnovai, Jurim Daļeckim, Gintai Geidai, Ilzei Krastiņai, Norai Meirei, Inesei Orbidānei, Abtrai Puriņai, Ilzei Rutkai, Kristīnei Treimanei, Agnesei Slišānei, Einaram Kancānam un Vasīlijam Rumjancevam.
 
Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, kura arī absolvējusi Ogres 1.vidusskolu, dalījās ar saviem iespaidiem un atmiņām, mācoties skolā, un atzina: “Man ir patiess prieks redzēt, kā skola ir mainījusies gadu laikā ar pašvaldības atbalstu- ir izdevies atjaunot fasādi, pārbūvēt stadionu, uzlabot mācību vidi kabinetos un veikt arī dažādus citus uzlabojumus. Protams, daudz kas vēl ir nepieciešams. Skolai ir liels potenciāls, kā arī augsti rezultāti un sasniegumi. Novēlu tā turpināt un būt pirmajai skolai novadā!”
 
I.Grigorjevs Ogres 1. vidusskolas Goda zīmi par ilgstošu, pašaizliedzīgu un teicamu darbu Ogres 1.vidusskolas skolēnu labā pasniedza Svetlanai Zaharovai, Mirdzai Vilipsonei, Intai Laicānei un Inesei Olgai Lemhenai. Goda zīme tiek pasniegta skolas darbiniekiem, kas skolā aizvadījuši ne mazāk kā 20 gadus un darbu veikuši teicami, veicinot skolēnu izaugsmi, kā arī pēdējo 5 gadu laikā beidz darbu Ogres 1. vidusskolā.
 
Irēna Pupčenoka, direktora vietniece izglītības jomā, pirms pašreizēja direktora stāšanās amatā kādu laiku pildīja direktora pienākumus. I.Pupčenoka pateicās visiem kolēģiem par atbalstu, atzīstot, ka šis laiks bijis dažādiem iespaidiem bagāts, bet ļoti vērtīgs.
 
Par godu Ogres 1. vidusskolas simtgadei pašvaldības projektu konkursa “R.A.D.I.- Ogres novadam” ietvaros tapusi grāmata, kurā apkopoti absolventu atmiņu stāsti. Vineta Briška, kas veidojusi Ogres 1.vidusskolas atmiņu krājumu, pateicās grāmatas idejas autorei, skolas vēstures krājuma glabātājai, direktora vietniecei Dacei Kābelei. Pirmais grāmatu saņēma direktors I.Grigorjevs. Ogres 1.vidusskolas atmiņu krājumu saņēma arī pensionētie skolotāji, kā arī skolotāji, kas skolā strādājuši un, protams, pašvaldības domes vadība.
 
Skolu sveica arī kolēģi no Ogres Valsts ģimnāzijas, Ogres sākumskolas, Ogres Mūzikas skolas, Ogres novada Sporta centra, Jaunogres vidusskola, profesionālās izglītības kompetences centra “Ogres tehnikums”, Ogres novada Bērnu un jauniešu centra, Ogresgala pamatskolas, kā arī atbalstītāji - SIA “Lielvārds” vadītājs Aivars Gribusts un Ogres novada Uzņēmēju biedrības pārstāvji Ēriks Eisaks, Māris Kapusts, Ilze Linkuma.
 
Pasākumā ar muzikāliem pārsteigumiem uzstājās Ogres 1.vidusskolas kolektīvi- jauktais vidusskolas koris “Anima” (diriģente Gunita Bičule), vidusskolas jauktais vokālas anasamblis (vadītāja Gunita Bičule), zēnu vokālais ansamblis (vadītāja Gunta Goiževska). Pasākumu vadīja dziedātājs Guntis Skrastiņš. Bet ar muzikālu priekšnesumu noslēgumā priecēja Žoržs Siksna, Guntis Skrastiņš, Dainis Porgants, Andris Skuja, saksofonists Raivo Stašāns un komponists Gaitis Lazdāns.
 
 
 
Savukārt 1. jūnijā Ogres 1 .vidusskolā pulcējās skolas absolventi un darbinieki, lai kopīgi svinētu skolas simtgadi un atkal tikšanās prieku. Absolventu salidojums sākās ar absolventu kora priekšnesumu, skolēnu apsveikumu, absolventu atmiņu stāstu grāmatas prezentāciju, vēlāk koncertu sniedza grupa ”Eolika”. Pusnaktī skolas absolventus un skolas kolektīvu priecēja salūts. Dejas kopā ar grupu “Deficīts” turpinājās līdz pat rīta gaismai, kad kopīgi tika sagaidīts saullēkts. Skolas gaiteņos bija skatāmas dažādas izstādes, bet skolas muzejā ikviens varēja apmeklēt Vitas Beikertes izstādi “Piederība”. Lai iespaidi par salidojumu saglabātos fotomirkļos, ikviens tika aicināts uz "Mārītes fotostudiju".

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?