Ziemassvētku dekorācijas Ogrē 2018.gadā

Poļu ceļotājs Ogri atzīst par tīru pilsētu

05.06.2018 16:29

Pagājušās nedēļas nogalē Ogrē divas dienas viesojās slavenais poļu ceļotājs un daudzu grāmatu autors Mareks Kaminskis.

M. Kaminskis garajā ceļā no Varšavas līdz Japānai devies bezizmešu transportlīdzeklī – elektromobilī. Kā zināms Ogres novadā savus elektromobiļus konstruē un ražo inženieris un autosportists Andris Dambis, un, ieradies Ogrē, poļu ceļotājs devās uz SIA “OSC”, lai iepazītos ar Dambja kungu un viņa elektromobiļiem.

Vēlāk Ogres Vēstures un mākslas muzejā M. Kaminskis interesentiem pastāstīja par savām ekspedīcijā un abiem mūsu zemeslodes poliem, par to, kā viņš veidojis maršrutu tālajam ceļam no Varšavas līdz Japānai – cauri Sibīrijai, Mongolijai, Ķīnai, Dienvidkorejai. Uz tikšanos atnākušie ogrēnieši ar lielu interesi iepazinās ar Kaminska kunga braucamrīku un daudzi nebeidza vien brīnīties, kā ar tik mazu mašīnu, turklāt ar elektrību darbināmu, varēs pievarēt lielos attālumus.

M. Kaminska ceļojums ir videi draudzīgs, un viens no ceļotāja uzdevumiem ir arī piefiksēt savus novērojumus par atkritumiem apdzīvotās vietās. Ogrēniešiem bija prieks dzirdēt, ka Ogre ir tīra pilsēta.

Iepazinies ar pilsētu, M. Kaminskis pauda patiesu gandarījumu par infrastruktūras attīstību un vēlēja  veiksmīgi turpināt iesākto. Kopā ar firmas “Invena”, kas ir viens no M. Kaminska ceļojuma sponsoriem, pārstāvi Alekseju Lapinski un novada pašvaldības pārstāvjiem tika apskatīta kādreizējās sanatorijā “Ogre” ēka, kas tagad ir novada pašvaldības īpašums, Jaunogres vidusskola, kurai šobrīd nav atbilstoša stadiona – varbūt pašvaldībai būs iespēja piesaistīt ne tikai Eiropas Savienības fondus, bet arī vēl kādus investīciju avotus pašvaldības infrastruktūras attīstībai novadā.

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres Zilajos kalnos pie Dubkalnu ūdenskrātuves pludmales volejbola festivālā līdztekus komandu sacensībām norisinājās arī dažādas videi draudzīgas aktivitātes, t.sk. ar atkritumu šķirošanu saistītas – tās rīkoja Latvijas Zaļai punkts un SIA “Ķilupe”. M. Kaminskis kā vides tīrības vēstnesis varēja pārliecināties, ka ogrēnieši patiešām vēlas dzīvot tīrā, sakoptā vidē un saudzēt dabu. Un arī piekopj aktīvu dzīvesveidu – to ceļotājs redzēja gan volejbola festivālā, gan Milžu takā un skatu tornī Zilajos kalnos. Un arī daudzos velosipēdistus pilsētas ielās.

Uzlādējis savu elektromobili un no ogrēniešu laipnās sagaidīšanas garīgi un enerģētiski uzlādējies pats, M. Kaminskis nu jau ir krietnā gabalā no Ogres – kaut kur Krievijas plašumos.

Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēžu darba kārtība 13.12.2018.

Decembris
Janvāris
Februāris

Vai esat izmantojis uzņēmēju lojalitātes programmas īpašos piedāvājumus Ogres novadnieka kartes īpašniekiem un novada deklarētajiem mobilās lietotnes "Ogres novadnieks" lietotājiem?

Vairāk informācijas par uzņēmēju piedāvājumiem ŠEIT.

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsValsts veselības apdrošināšana