Krasta laukums, 2019. gada augusts Ogres upe, 05.08.2019. Ogres upe, jūlijs, 2017

Ogrē nosvinēta Ģimenes diena

10.06.2019 08:32

Ģimenes diena sestdien, 8. jūnijā, sākās ar bēbīšu ratiņu parādi – ap 40 visjaunāko Ogres novada iedzīvotāju devās kopīgā “ceļojumā” pa Ogri – no skvēriņa, ko rotā Baltās cielavas skulptūra, līdz Ogres novada Kultūras centram.

Laukumā pie Ogres novada Kultūras centra bērniņus un viņu vecākus sagaidīja citas Ogres un novada pagastu ģimenes – skolēnu un bērnudārzu audzēkņu vecāki ar savām atvasēm, ģimenes, kuras ikdienā aktīvi sadarbojas ar savu bērnu izglītības iestādēm.

Katram bērniņam – ratiņu parādes dalībniekam – Ogres novada pašvaldība dāvināja īpaši sarūpētu svētku dāvaniņu – lacīti, ko rotā Ogres novada logo, savukārt pie balvām tika skaistāk noformēto ratiņu īpašnieki – balvas sarūpējuši Ogres uzņēmēji.

Savukārt par atbalstu un veiksmīgu sadarbību ar izglītības iestādēm 28 ģimenes saņēma Ogres novada pašvaldības Pateicības un dāvanas.

“Ģimene tā ir vērtība. Mēs novadā daudz ceļam un būvējam – esam gada laikā Ogrē sakārtojuši visus pievadceļus, turpināsim būvēt bērnu rotaļlaukumus, bet tam nebūtu nozīmes, ja nav ģimeņu un bērnu, kā vārdā to darīt,” uzrunājot Ģimenes dienas svētku dalībniekus, uzsvēra Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Ģimenes diena turpinājās ar skaistu koncertuzvedumu “Pinu sauli”. Pasākuma dalībniekus priecēja Ogres novada skolu kori un deju kolektīvi ar vairāk nekā 600 dziedātājiem un dejotājiem jauniešu – Ogres Valsts ģimnāzijas, Ogres sākumskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Suntažu vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Ogres Mūzikas skolas kori, deju kolektīvi “Pīlādzītis”, “Viznīts”, “Lienīte”, “Ozoliņi”, “Musturiņi", “Dzītariņš”, “Mazie spārni”, “Spārni”, “Ābolēni”, “Zeltupīte”, “Bitītes”, “Dzīpari”, kā arī Ogres Sporta centra mākslas vingrotājas.

Pie Latvijas monumentālā karoga izvietotajā nojumē pēcpusdienā un vakarā norisinājās diskusiju cikls “Skaidra valoda” – par katram cilvēkam, katrai ģimenei un visai sabiedrībai kopumā aktuālām tēmām.  Diskusiju starplaikos muzicēja vokālā grupa “Putni”.

Brīvības ielas gājēju promenādē ar bibliobusa pakalpojumiem iepazīstināja Ogres Centrālās bibliotēkas darbinieces, bet laukumā pie Kultūras centra norisinājās gatavošanās Ģimenes dienas vērienīgajam izskaņas koncertam “Deviņiem’i ziediņiem’i”. Šāds nosaukums koncertam tāpēc, ka tajā apvienojušies deviņi Ogres novada pagasti. Koncertuzvedumā dejoja triju paaudžu deju kolektīvi – jauniešu deju kolektīvi “Spāre”, Pīlādzītis”, “Daina”, “Ogre”, “Ābeļzieds”,vidējās paaudzes deju kolektīvi “Raksti”, “Sunta”, “Aija”, “Dandzis”, “Made”, “Lustīgais”, “Degsme”, “Līčupīte”, kā arī senioru deju kolektīvi “Ogrēnietis”, “Suncele”, “Sumulda”, “Veldze”.

Ģimenes dienas noslēdzās ar balli, kurā muzicēja grupa “Atis Ieviņš & The Rock Brothers”.

Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 19.09.2019.

Septembris

No 16. līdz 22. septembrim norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa, kuras laikā iedzīvotāji aicināti vairāk pārvietoties ar velosipēdu, kājām, kā arī izmantot sabiedrisko transportu. Vai atbalstāt šādas akcijas rīkošanu un vai piedalāties tajā?

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?