Ziemassvētku rotājumi, Brīvības iela Ziemassvētku rotājumi, Brīvības iela

Lauberē apskatāma E.Helmaņa fotoizstāde

08.02.2018 16:37

Lauberes bibliotēkā līdz marta beigām apskatāma Egila Helmaņa fotogrāfiju izstāde “Somālija".

2012. gadā uz kara plosīto Somāliju Egils Helmanis devās kopā ar žurnālistu Sandiju Semjonovu. Ceļojuma laikā fiksēti unikāli kadri, kas atspoguļo valsti, kur jau gadu desmitiem valda ieroči. Pēc atgriešanās tapusi Sandija Semjonova filma "Somālija. Valsts bez kontroles.".

Filmu var noskatīties šeit: https://tvplay.skaties.lv/parrai…/dokumentalas-filmas/318411

"Šodien, kad migrantu pūļi pārpludina Eiropu, rodas ne viens vien jautājums – kāpēc? Un vai mums viņi jāuzņem? Mēs kā daļa no Eiropas nevaram būt atdalīti no procesiem, kas notiek. Mēs varam tos mēģināt izprast, runāt un diskutēt. Mēs pieredzējām Somālijas kara šausmas un redzējām vietējo iedzīvotāju ikdienu, kas ik dienas robežojas ar bezcerību un nāves briesmām," stāsta Egils Helmanis.

Par vienu no nemainīgākajām imigrantu grupām Eiropas Savienībā pēdējās desmitgadēs kļuvuši bēgļi no Somālijas. Dažādu militāro grupējumu plosītajā valstī katru gadu tiek noslepkavoti un bez vēsts pazūd tūkstošiem cilvēku, un faktiski valdība ar starptautisko spēku palīdzību pilnībā kontrolē vien salīdzinoši nelielu daļu no visas valsts teritorijas, liecina "Human Rights Watch" ziņojums.

Kādā no intervijām pēc atgriešanās Latvijā Sandijs Semjonovs norāda: "Somālijas vidienē jau sen nav bijuši pasaules lielāko telekompāniju žurnālisti, jo tas ir pārāk bīstami". Filmā ietverti tādi unikāli kadri kā pirātu nolaupīta korejiešu kuģa apkalpe, kas gūstā ir jau vairāk kā gadu un lūdz starptautiskās sabiedrības palīdzību, lai tiktu izpirkti. Katrs somāļu puika sapņojot kļūt par pirātu, jo vienīgi tā redz iespēju tikt pie naudas, jo savādāk būs jānomirst badā.

Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 19.12.2019.

Decembris
Janvāris
Februāris

Vai esat informēts par Ugunsdrošības noteikumu prasībām, ka no 2020. gada 1.janvāra visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) ir jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem?

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsBūvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski