janvāris, baznīca janvāris, tilts

Lauberē lustējas “Lustes”

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

02.05.2018 15:38

Lauberes Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Lustīgais” 28. aprīlī organizēja pasākumu “Lustes un draugi” visiem Latvijas deju kolektīviem, kuru nosaukums ir “Luste”.

 

Tā kā visas “Lustes” nevarēja ierasties, draudzīgajā lustēšanās pasākumā tika uzlūgti arī kolektīvi no kaimiņu pagastiem – Madlienas jauniešu deju kolektīvs “Daina”, Lauberes jauniešu deju kolektīvs “Spiets” un Suntažu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sunta”.
 
Lauberes kolektīva “Lustīgais” vadītājs Ervīns Kaužens informē, ka festivāls “Luste”, kas pulcē visus deju kolektīvus ar nosaukumu “Luste” un “Lustīgais”, aizsākās pirms 14 gadiem tieši Lauberē. “Tas notika pēc Dziesmu un Deju svētkiem, kad “Lustīgajam” blakus dejoja kolektīvs “Luste”, viens otram izpalīdzēja, un “Lustīgajam” radās doma visas “Lustes” aicināt pie sevis, kas arī pirmo reizi notika 2004. gada 24. janvārī,” atminas E.Kaužens.
 
Festivāla laikā kāds no kolektīviem saņem ceļojošo kausu un uzdevumu nākamajā gadā festivālu organizēt savās mājās. Tā kā pāris pēdējos gadus festivāls nenotika, šogad Lauberes “Lustīgais” nolēma, ka festivāls ir jāatjauno un jāturpina, un atkal aicināja visas “Lustes” un “Lustīgos” kopā.
 
Kā atklāj E.Kaužens, vēl pavisam nesen Lauberes deju kolektīvs “Lustīgais”, kas dibināts 2000. gadā,  bija vienīgais kolektīvs Latvijā ar šādu nosaukumu, tomēr 2013. gadā šis gods zuda, jo Zaļeniekos tika nodibināts vidējās paaudzes deju kolektīvs ar šādu pašu nosaukumu. Savukārt “Lustes” ir gan vairākas – vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs Rūjienā, Stopiņos un Mērdzenē (Kārsavas novads), tautas deju kolektīvs Tukuma Mākslas skolā, senioru deju kolektīvs Baldonē un Balvos. Viens latviešu tautas deju kolektīvs “Luste” pat darbojas Spānijā!
 
Festivāls Lauberē tika atklāts ar nelieliem iesildīšanās vingrinājumiem un, tā kā pagājušajā gadā Laubere atzīmēja 100 gadu jubileju, “Lustīgais” bija sagatavojis aktivitātes dažādās Lauberes vietās, lai viesi iepazītu šī skaistā un zaļā pagasta centru. Dalībnieki, kopā 8 kolektīvi (ap 200 cilvēku), veica visdažādākos atjautības un ātruma uzdevumus, krājot punktus. Kolektīvs, kurš ieguva visvairāk punktu, saņēma kausu un nākamgad festivāla dalībniekus uzņems pie sevis. Šogad kausu izcīnīja “Luste” no Stopiņiem!
 
Pēc aktivitātēm ārā “Lustīgais” saviem viesiem bija sagatavojis sātīgu zupu, savukārt festivāla noslēgumā dalībnieki sniedza koncertu, izdejojot savas mīļākās dejas.

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?