Brīvības iela pirmā advente 2020

Madlienā iededz svētku egli

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

03.12.2017 20:14

Pirmās adventes svētkos Madlienas pagastā tika iedegta svētku eglīte.

 

Pirms eglītes iedegšanas kopā ar bērniem un vecākiem rotaļās devās krustmāte Agate, rūķi un rūķu māmiņa, lapsēns un zaķēns. Madlieniešus svētkos sveica Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, un, visiem kopā saucot, arī eglītē iedegās gaismiņas. Ikvienam bija iespēja iegādāties krāsainas un gardas piparkūkas no Ķeipenes.
 
Uz skaistās egles iedegšanu ieradusies Gunta ar draugu Sergeju un viņa māsu Inesi, kura ar ģimeni, trīs mietām, tikai pirms nedēļas pārvākusies uz Madlienu. Ineses ģimenē nav tradīcija īpaši atzīmēt adventes laiku – kā ierasts, adventes vainadziņā tiekot iedegta svecīte. Šodien Rebekai (4 gadi), Sintijai (2 gadi)  un Justīnei (9 mēneši) par prieku viņa kopā ar radiem atnākusi uz svētku egles iedegšanu, kas esot ļoti jauks pasākums. Citām ģimenēm svētkos sieviete vēl veselību. “Galvenais, lai bērni veseli,” saka Inese.
 
Aelita ar meitu Agnesi uz svētku egles iedegšanu nākot katru gadu. Gaidot Ziemassvētkus, Agnese mājās izveidojusi adventes vainadziņu, kurā šodien iedegta pirmā svecīte. Agnese jau paspējusi uzrakstīt vēstulīti Ziemassvētku vecītim – tas paveikts savlaicīgi, jo pati Agnese, kā mamma saka, ir Ziemassvētku brīnums, dzimusi 24.decembrī, tāpēc jau laicīgi jāsarūpē dāvaniņas. Agnese citiem svētkos vēl būt kopā ar ģimeni, savukārt māmiņa – saticību, mīlestību, veselību, kā arī klusus un jaukus svētkus.
 

 
Egles iedegšanu gaida arī madlieniete Evija kopā ar dēlu Renāru (9 gadi) un meitām Alisi (2 gadi) un Keriju (4 gadi). Ģimenei piebiedrojusies arī Renāra klasesbiedrene Alise. Šī ģimene Madlienā dzīvo pirmo gadu un tāpēc arī pirmo reizi apmeklē svētku egles iedegšanas pasākumu. Evija svētkos ikvienā ģimenē vēl gaišumu, mīlestību, saticību un Ziemassvētku gaidīšanas prieku.
 
Pēc egles iedegšanas ikvienam bija iespēja uzrakstīt un nosūtīt Ziemassvētku apsveikumu. Šāda iespēja radīta sadarbībā ar Latvijas pastu, kas dāvinājis 100 apsveikumu kartītes un pastmarkas, lai madlieniešiem būtu iespēja bez maksas nosūtīt apsveikumu svētkos saviem draugiem, radiem, paziņām un pašam Ziemassvētku vecītim! Tas arī labprāt tika izmantots! Madlieniete Dace raksta apsveikumu vecākiem, viņa katru gadu rakstot Ziemassvētku apsveikumus! Savukārt Martelam rakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim palīdz māsa Aleksandra. Vēstules saturu gan Martels neizpauž – tas esot noslēpums. Savukārt Dace ar abām meitām atbraukusi no Mālpils, un izmanto iespēju ne tikai piedalīties svētku egles iedegšanā, bet arī uzrakstīt apsveikumu Ziemassvētku vecītim. Jaunākā meita Elza (8 gadi) atklāj, ka lūgusi Ziemassvētku vecītim svētkos lego un rotaslietas. Katru gadu vecītis ņemot vērā viņas vēlmes, meitene cer, ka tā būs arī šogad.
 
Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš atklāj, ka Madlienā svētku egle pirmo reizi iedegta 2011. gadā. Tajā laikā aktīvi darbojusies Madlienas iedzīvotāju iniciatīvas grupa. Kopā sanākuši, paši madlienieši radīja idejas par to, kādus svētkus un pasākumus rīkot. Viena no idejām – kopīga svētku egles iedegšana. Arī O.Atslēdziņš izmantoja iespēju uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim. Pagasta pārvaldes vadītājs atklāj, ka vēstulē lūdzis labklājību un laimi visiem Madlienas iedzīvotājiem, savukārt savā ģimenē, gaidot Ziemassvētkus, viņš cenšoties būt kopā ar savējiem, domāt labas domas un labestībā un sirsnībā radīt svētku noskaņu. Novada iedzīvotājiem svētkos O.Atslēdziņš vēl ieklausīties vienam otrā un savā sirdī, uzticēties viens otram, pašiem domāt un vērot, kas notiek apkārt.  

 

 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Janvāris
2
3
5
7
14
21
27
Februāris
13
19
24
28
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai plānojat piedalīties Ziemassvētku noskaņas radīšanā savā pilsētā vai pagastā?

  • Aptauju arhīvs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?