janvāris, baznīca janvāris, tilts

Suntažos vēlēšanu dienā gadatirgus un balle

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

06.10.2018 15:42

Suntažos jau tradicionāli oktobra pirmajā sestdienā notiek gadatirgus. Šogad tas sakrīt ar 13. Saeimas vēlēšanu dienu.

 

 
Suntažu vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājs Armands Andževs atklāj, ka šodien, līdz ko plkst.7.00 tika atvērts vēlēšanu iecirknis, pirmie savas balsis vēlējās nodot tieši gadatirgus dalībnieki – tirgotāji. “Visas dienas garumā iecirknī veidojas rinda, cilvēki ir ļoti aktīvi, daudz neredzētu seju – cilvēki atbraukuši tieši uz tirdziņu un izmanto iespēju pie reizes arī nobalsot,” saka A.Andževs. “Cilvēki bija aktīvi arī trīs dienas pirms vēlēšanām, kad iecirknis bija atvērts un bija iespēja saņemt informāciju. Cilvēki interesējās par pašiem kandidātiem, sarakstiem, partiju programmām. Interesējās par iespēju vēlēt mājās, esam saņēmuši 14 iesniegumus par balsošanu mājās. Šodien, vēlēšanu dienā, lielākoties cilvēki nāk, jau skaidri zinot, par ko vēlas balsot. Daži vaicā, vai drīkst nofotografēties pie vēlēšanu urnas. Tikai daži ir tādi, kas atnāk un vēl šķirsta un pēta informācijas materiālus.” 
 
Vēlēšanās piedalās suntažniece Skaidrīte Logina, kura strādā par skolotāju Ogrē. “Es ilgi domāju, par ko balsot. Sekoju līdzi informācijai, vadījos pēc personībām – pēc spējas komunicēt, godaprāta, pēc uzvedības kultūras. Tomēr uzskatu, ka ne tikai ekonomiskā izaugsme dos uzplaukumu valstij, bet pašiem cilvēkiem jābūt laimīgiem, jāpiemīt cilvēciskajām īpašībām, vērtībām, mīlestībai pret bērniem.”
 
Vēlēšanās Suntažu iecirknī piedalās suntažnieks Jānis Petrovičs. Viņš atklāj, ka piedalās katrās vēlēšanās. “Katram jau kaut kāda izvēle ir jāizdara. Jāsaka godīgi – man nebija viegli izvēlēties, par ko balsot. Tie, par kuriem es vēlos balsot, ir izkaisīti pa daudziem sarakstiem. Pirms vēlēšanām skatījos deputātu kandidātu debates, tajās labi varēja redzēt, kurš reāli domā un kurš ir mākoņos. Programmās var ierakstīt vienalga ko, bet, kad jāatbild uz jautājumiem, tas ir jau kaut kas cits. Jaunajai valdībai es ieteiktu vairāk paskatīties uz opozīcijas pusi, jo ne vienmēr viņu priekšlikumi ir noraidāmi, jāņem vērā, ka arī opozīcijā esošos ir ievēlējusi tauta. Uzskatu, ka vēlēšanās noteikti ir jāpiedalās – sēdēt mājās un pēc tam sūdzēties, ka viss ir slikti, ir daudz vieglāk.”
 
Vēlēšanās piedalās arī Tatjana no Jelgavas. Viņa atklāj, ka dzīvo un par skolotāju strādā Jelgavā, bet Suntažos ir mazdārziņš. Tatjana ir pārliecināta, ka vēlēšanās ir jāpiedalās un sava balss jāatdod, tad var cerēt uz uzlabojumiem. “Mūsu valstī ir nepieciešams sakārtot izglītības jomu. Man kā skolotājai sāp sirds par visu, kas notiek. Ir vajadzības reformas, tās ātrāk vajag īstenot. Tagad ir tik daudz problēmu, neskaidrību, skolotāji nezina, kā strādāt, kādas metodes izmantot. To, par ko balsot, izlēmu, skatoties Latvijas televīziju, klausījos radio, reklāmas nelasīju un neskatījos.”
 
Jaunā māmiņa no Suntažiem atklāj, ka ilgi un rūpīgi vērtēja, par kuru partiju un cilvēkiem balsot un izvēlējās to, kura, viņasprāt, spēs strādāt Latvijas nākotnes labā. “Es gribu, lai cilvēki atgriežas Latvijā, lai ir mazākas cenas zālēm, lielākas darba iespējas,” saka jaunā sieviete.
 
Suntažu Kultūras nama vadītāja Dzidra Sproģe informē, ka rudens gadatirgus Suntažos tiek organizēts jau kopš 1975. gada un pēdējos gados tas notiek pie kultūras nama. “Šogad gadatirgū piedalās vairāk kā 100 pārdevēji, no kuriem 35 piedāvā dažādus gardumus – kūpinājumus, vīnogas, sulas, kūkas, vīnus, sukādes, dažādas delikateses, piparkūkas, medu, sieru un daudz ko citu. Šogad tirgū piedalās mazāk stādu audzētāji, arī amatnieku darinātie izstrādājumi mazāk,” gadatirgu raksturo Dz.Sproģe. Tirgotāji sabraukuši no visas Latvijas. Gadatirgi Suntažos jau tradicionāli notiek oktobrī un 1. maijā. Šodien Suntažos vēl kāds kultūras pasākums – rudens balle kopā ar grupu “Jūrkant”. Dz.Sproģe piebilst, ka 28. oktobrī suntažnieki gaidīti uz filmu “Homo Novus”, kā arī aicina pieteikt savus nominantus apbalvojumam “Suntažu lepnums”. Arī šogad nemainīgi šim apbalvojumam vairākas nominācijas: Garīgā un kultūras mantojuma saglabātājs; Latviskuma kopējs un uzturētājs;  Mūžs darbā; Ģimene kā vērtība; Cilvēks cilvēkam. Cilvēks līdzās; Suntažu vārda nesējs Latvijā un pasaulē. Speciāla kastīte nominantu izvirzīšanai ar uzrakstu “Suntažu lepnums 2018” novietota Suntažu Kultūras namā, tā tiks atvērta 9. novembrī.  

 

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?