Lāčplēša gājiens 2016 Karogs pacelšana

Suntažos sakopj baznīcas apkārtni

17.04.2019 16:29

Suntažos pie pareizticīgo baznīcas kūp ugunskuri, tiek grābtas lapas, cirsti krūmi un zāģēti koki. Darbu veic Suntažu Kultūras nama, pašvaldības aģentūras “Rosme” un sociālā dienesta darbinieki.

Suntažu Kultūras nama vadītāja Dzidra Sproģe norāda, ka kopā ar kolēģiem nolēmuši vēl līdz Lieldienām sakopt pareizticīgo baznīcas apkārtni, jo Suntažos 7. jūnijā pirmo reizi plānoti Baznīcu nakts pasākumi un šī iecerēta par vienu no pasākuma norises vietām.

“Baznīcu nakts pasākumos iesaistīsimies pirmo reizi. Visās trijās Suntažu baznīcās 7. jūnija vakarā būs iespēja baudīt koncertus. Luterāņu baznīcā plānots stīgu ansambļa koncerts, pareizticīgo baznīcā – koru un ansambļu koncerts, katoļu baznīcā – instrumentālās mūzikas koncerts,” atklāj kultūras nama vadītāja. Turklāt baznīca atrodas blakus ceļam, cilvēkiem ir interese šo vēsturisko ēku apskatīt un suntažnieki vēlas, lai tās apkārtne būtu sakopta. Šeit talkojuši vēl pirms trim gadiem, kad arī notikuši lieli sakopšanas darbi – izzāģēti koki, kas saauguši baznīcas drupās. “Kad izaugs zāle, šeit sakopt būs daudz grūtāk,” piebilst Dz.Sproģe, “prieks, ka vēl viens zemes gabaliņš ir sakopts.”

Aktīvi strādā arī pašvaldības aģentūras “Rosme” vadītāja Rita Grāvīte, kura dalās pārdomās: “Suntažos 27. aprīlī ir plānota talka pagasta centra daļā, bet aģentūras darbinieki tajā dienā nevar tikt, tāpēc strādājam šodien. Skumji, ka cilvēkiem kļūst aizvien vienaldzīgāka sava apkārtne, sava zeme, sava Latvija. Ir gatavi piecūkot, bet ne sakopt.”

Prieks par iedzīvotāju paveikto ir arī Suntažu pagasta pārvaldes vadītājam Valdim Ancānam. Viņš norāda, ka šonedēļ Suntažos ir talkojuši skolēni, kuri kopuši skolas apkārtni un autoceļa ceļmalas, vācot atkritumus. “Jaunā paaudze ir jāizglīto par to, kādai jābūt pareizai attieksmei pret vidi, kurā dzīvojam, un domāju, ka darbs ir viens no labākajiem audzinātājiem – ja pats nāks un savāks atkritumus, diez vai gribēs kaut ko zemē nomest,” uzskata V.Ancāns.

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdes un komiteju sēžu darba kārtības 14.11.2019.

Novembris
Janvāris

Vai plānojat piedalīties valsts svētku pasākumos Ogres novadā?

Pasākumi apskatāmi ŠEIT.