janvāris, baznīca janvāris, tilts

Pagastu centru attīstībai priekšlikumus izstrādās RTU studenti

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

26.10.2017 14:54

Vakar Ogres novada pašvaldības domes vadība un speciālisti tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvjiem, lai apspriestu pašvaldības un augstskolas sadarbību infrastruktūras uzlabošanā Suntažos un Madlienā.

 

No RTU puses tikšanās piedalījās Arhitektūras fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns, profesors Juris Smirnovs, Biznesa attīstības un investīciju departamenta direktors Antons Kiščenko un Biznesa attīstības un investīciju departamenta projektu vadītājs Jānis Ēriks Niedrītis. Savukārt novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Juris Laizāns, ainavu arhitekte Senija Proose, Infrastruktūras veicināšanas nodaļas telpiskā plānotāja, lauku infrastruktūras speciāliste Linda Danenfelde  un pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers. Sarunās piedalījās arī Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns un Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš.
 
Ogres novada pašvaldība sadarbību ar RTU uzsāka 2015. gada maijā, kad tika noslēgts sadarbības līgums. Pašvaldība ar RTU vadības atbalstu jau ir iesaistījusi šīs augstskolas Arhitektūras un pilsētbūvniecības arhitektu profesionālo studiju studentus priekšlikumu izstrādē vairāku nozīmīgu Ogres pilsētas objektu attīstībai, tostarp Ogres pilsētas centra pilsētvides ainavas, autotransporta un gājēju tuneļu izbūves un vēl citu objektu attīstības koncepcijas izstrādē.
 
Iesaistot RTU mācībspēkus un studentus, šobrīd ir aktualizēta infrastruktūras attīstības koncepcijas izstrāde divu novada pagastu centriem – Suntažiem un Madlienai.
 
Suntažu pagasta centrā ir nepieciešams būtiski uzlabot satiksmes infrastruktūru un satiksmes organizāciju. Vietu, kur pagasta centrā kopā saiet četri valsts autoceļi, šobrīd nevar nosaukt ne par krustojumu, ne par satiksmes rotācijas apli, taču šo vietu var droši saukt par visiem satiksmes dalībniekiem – auto un citu spēkratu vadītājiem, gājējiem, velosipēdistiem – nepārskatāmu, nedrošu un pat bīstamu. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis norāda, ka ir steidzami jārīkojas, lai situāciju novada lielākā pagasta centrā mainītu, ierīkojot satiksmes rotācijas apli un atbilstošu infrastruktūru gājējiem. “Satiksme Suntažos mazāka nekļūs. Pēc Kangaru ceļa pārbūves tā ievērojami palielināsies. Mums ir jāatrod labākais risinājums satiksmes organizācijai šajā vietā, lai ikviens varētu justos droši – skolēni ceļā uz skolu un no skolas uz mājām, veikalu, iestāžu apmeklētāji, autobusu pasažieri, pieturā gaidot autobusu pienākam vai no autobusa izkāpjot; lai autovadītājiem būtu labi pārskatāms katrs ceļa pagrieziens, katra ceļa zīme. RTU mācībspēki, profesionāļi telpiskās plānošanas un satiksmes organizēšanas jomā, kopā ar saviem studentiem varētu sniegt savu redzējumu, kā pagasta centru sakārtot,” atklāj E. Helmanis. Ar gatavu koncepciju pašvaldība tad vērstos Satiksmes ministrijā, jo šie ceļi ir valsts īpašums, lai to realizētu.
 
Paralēli satiksmes kustības organizācijai atbilstošas infrastruktūras izveidei Suntažu pagasta centrā tiktu ierīkoti arī sadzīves infrastruktūras objekti, piemēram, tirgus laukums (pašreiz tirgošanās notiek pilnīgi nepiemērotā, no satiksmes drošības viedokļa pat bīstamā vietā).
 
Pašvaldības speciālisti tuvākajā laikā sagatavos nepieciešamo informāciju, kas RTU nepieciešama koncepcijas izstrādes uzsākšanai, lai jau nākamā gada pavasarī būtu skaidra Suntažu pagasta centra attīstības vīzija.
 
Saistībā ar Madlienas pagastu pašvaldība vēlas no RTU sagaidīt priekšlikumus plašākā apjomā – gan par transporta infrastruktūras funkcionālo sasaisti starp esošajiem tūrisma apskates objektiem, pašvaldības iestādēm, dzīvojamajām mājām, gan par kultūras un izglītības iestāžu dzīves telpas attīstību, gan par ekonomiskās attīstības iespējām, gan tūrisma pakalpojuma virzieniem. Arī par Madlienas pagastmājas turpmāko izmantošanu un tās vietu Madlienas ciema telpiskajā vidē. “Mums ir vajadzīgas idejas, ko darīt, vajadzīgs arī skats no malas. Arī studentu – jaunu cilvēku – redzējums, jo jauniešiem ir cits skatījums uz dzīvi un lietām, cits domu lidojums, un mēs gribam zināt jauniešu viedokli, viņu vīziju konkrētas apdzīvotas vietas attīstībai,” atzīst Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.
 
Tikšanās noslēgumā pašvaldības vadība, Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš un RTU pārstāvji vienojās, ka studentu viedokļu izzināšanai, ko varētu izmantot Madlienas centra attīstības vīzijas izstrādei, nākamajā vasarā Madlienā studentiem tiks rīkots plenērs, lai konkrētā vidē taptu priekšlikumi Madlienas centra telpiskajai attīstības plānošanai un iedzīvināšanai. 
 
Pašvaldība aicina Suntažu un Madlienas pagasta iedzīvotājus sniegt savus priekšlikumus par pagastu attīstību sava pagasta pārvaldes vadītājam vai Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas speciālistiem – ainavu arhitektei Senijai Proosei (e-pasts senija.proose@ogresnovads.lv, tālr. 65068763) vai telpiskajai plānotājai un lauku infrastruktūras speciālistei Lindai Danenfeldei (e-pasts linda.danefelde@ogresnovads.lv, tālr. 65020912).  

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēžu darba kārtība 11.03.2021.

Tuvākie notikumi

Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?