Ogres upe, jūlijs, 2017

Saeimas priekšsēdētāja darba vizītē Ogrē

16.10.2015 16:02

Šodien Ogrē darba vizītē bija ieradusies Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Galvenais augstās valsts amatpersonas vizītes mērķis saistīts tieši ar Ogrei tik aktuālo problēmu, ko rada nesakārtotā sliežu ceļa infrastruktūra pilsētas teritorijā.

Tiekoties ar Ogres novada pašvaldības vadību, tika pārrunāti iespējamie risinājumi gājēju drošības labā uz sliežu ceļa. Dzelzceļš sadala Ogri divās daļās, un ik dienu ļoti daudz cilvēku šķērso dzelzceļu, lai nokļūtu uz skolu, uz darbu, uz veikaliem, uz dažādām pakalpojumu sniegšanas vietām. Skolēniem vien vismaz divas reizes dienā nākas iet pāri sliežu ceļam un arī izmantot šobrīd visbīstamāko gājēju pāreju, kas savieno Mālkalnes prospektu un Skolas ielu. Domes vadība Saeimas priekšsēdētājai nodeva Ogres skolu skolēnu un pedagogu parakstītās vēstules ar lūgumu paātrināt šīs problēmas atrisināšanu, jo sliežu ceļa šķērsošana kļūst aizvien bīstamāka.

Ogres iedzīvotāji, kurus I.Mūrnieces sastapa uz dzelzceļa pārejas, apliecināja, ka, ejot pa gājēju pāreju pie veikala Maxima, viņi patiešām nejūtas droši.

Acīmredzot lētākais un ātrākais risinājums šai problēmai būtu gaisa tilta ierīkošana pāri sliežu ceļam šajā posmā, tāpēc ir jāatjauno sarunas ar VAS “Latvijas dzelzceļš” vadību par iespējām to izdarīt un vienoties par konkrētu rīcību.

Saeimas priekšsēdētāja apmeklēja represēto piemiņas vietu Ogrē un iepazinās ar piemiņas vietas pārbūves un labiekārtošanas projekta darbu gaitu. Kā zināms, šo projektu finansē gan valsts, gan pašvaldība. I.Mūrniece tikās ar Ogres represēto kluba priekšsēdētāju Ivaru Kaļki un kluba valdes locekļiem. Represēto kluba biedri ir ļoti pateicīgi Saeimai par finansējuma piešķiršanu piemiņas vietas labiekārtošanai.

I.Mūrniece iepazinās ar Ogrē, Meža prospektā 9 telpās izvietotās Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņa skolas darbību un apmeklēja Ogres novada Sociālā dienesta krīzes centra “Laipas” un tikās ar šī centra darbiniekiem un klientiem.

Augusts

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?