janvāris, baznīca janvāris, tilts

Ogrē piemin komunistiskā genocīda upurus

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

15.06.2018 08:33

Katru gadu 14. jūnijā Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus. Arī Ogrē šajā datumā ik gadu Politiski represēto piemiņas vietā notiek upuru piemiņas pasākums.

 
Piemiņas pasākums notika arī vakar, lai godinātu pirms 77 gadiem 14. jūnijā izsūtīto piemiņu, atgādinātu par komunistiskā režīma pastrādātajiem ļaunajiem darbiem pret latviešu tautu un Latvijas valsti gan 1941., gan 1949. gadā un visā svešās lielvaras valdīšanas laikā.
 
Latvijas Politiski represēto apvienības un Ogres politiski represēto kluba priekšsēdētājs Ivars Kaļkis atgādināja, ka okupācijas laikā represētie, kas deportāciju laikā bija bērnu un jaunieši, bet tagad ir sievas un vīri ar sirmām galvām, līdz Atmodai bija spiesti klusēt par savu un likteņbiedru traģisko dzīves gājumu. I. Kaļķis arī atgādināja, ka Ogre, pateicoties Augusta Meijera un viņa domubiedru enerģiskajai darbībai un neatlaidībai, bija viena no pirmajām Latvijas pašvaldībām, kurās pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās tika dibināta Nepamatoti represēto personu nodaļas. I. Kaļķis pauda gandarījumu, ka Ogrē ir veikta represēto piemiņas vietas labiekārtošana. Politiski represēto vadītājs aicināja audzināt jaunatni patriotisma garā, rādot viņiem ģimenes albumos fotogrāfijas par viņu vecāku, vecvecāku un tuvinieku gaitām izsūtījuma gados Sibīrijā.
 
Piemiņas pasākuma dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atgādināja, ka nav iespējams piedot to, ko komunisms nodarījis latviešu tautai, ka komunisma ideju nesējiem ir jāsaprot un jāapzinās šīs ideoloģijas posta darbi.
 
E. Helmanis atgādināja, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas un atkal vērojama latviski runājošo vēlētāju šķelšana, un aicināja nepakļauties šādām partiju darbībām, būt vienotiem, jo latviešu tautai ir kopējas atmiņas un kopēja nākotne.
 
Ar klusuma brīdi un ziedu nolikšanu pie Represēto piemiņas akmens pasākuma dalībnieki godināja visus komunistiskā genocīda upurus.
 
 Pēc atceres brīža Represēto piemiņas vietā sekoja atmiņu vakars Ogres novada Kultūras centrā, jaunās dokumentālās filmas “Baltu ciltis” noskatīšanās un kora mūzikas cikla “Upes vakari” koncerts.

 


Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?