Ogres upe, jūlijs, 2017

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi novērtē pašvaldības darbu gājēju drošībā

26.11.2018 11:06

Piektdien, 23. novembrī, Ogrē darba vizītē bija ieradusies Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Galvenais augstās valsts amatpersonas vizītes mērķis bija iepazīties ar paveiktajiem darbiem, saistībā ar gājēju tuneļa būvniecību zem dzelzceļa posmā starp Mālkalnes prospektu un Skolas ielu.

Tiekoties ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Danu Bārbali, Saeimas priekšsēdētāja tika iepazīstināta ar detalizēto ziņojumu, ko 2015. gadā Ogres novada pašvaldība iesniedza Latvijas Republikas Saeimai, Satiksmes ministrijai un VAS “Latvijas dzelzceļš”, un tajā ietverto informāciju par dzelzceļa pārejām Ogres pilsētā, to šķērsošanas intensitāti (gājēju pāreju, kas savieno Mālkalnes prospektu un Skolas ielu un šķērso 8 sliežu ceļu, vidēji stundas laikā izmanto 476 cilvēki, no kuriem apmēram puse ir vecāki ar maziem bērniem vai bērnu ratiņiem). Bieži uz šīs sliežu ceļa pārejas ir novietoti vagonu sastāvi, kas būtiski apgrūtina vai liedz iedzīvotājiem to šķērsot, tāpēc gājējiem jāpārvietojas tieši pāri dzelzceļa sliedēm, apdraudot savu veselību un dzīvību. No 2008. līdz 2015. gadam uz dzelzceļa sliedēm bija cietuši 14 cilvēki.

Prezentācijā D. Bārbale atgādināja, ka sākotnēji sarunas ar  VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvjiem nerisinājās veiksmīgi. Liela nozīme jautājuma tālākai virzībai bija Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces vizītei Ogrē 2015.gada 16. oktobrī, iepazīstoties ar situāciju un atbalstot nepieciešamību tuneļu uzbūvei zem dzelzceļa sliežu ceļiem Ogrē ar mērķi rūpēties par iedzīvotāju dzīvību un veselību.

“Ogrēnieši mani uzrunāja, un es iesaistījos gājēju tuneļa problēmas risināšanā. Atceros, ka iepriekšējās vizītes laikā, kad biju Ogrē, arī tajā dienā uz dzelzceļa bija vērojamas riskantas un bīstamas situācijas. Es ļoti augstu novērtēju Ogres novada pašvaldības amatpersonu rūpes par iedzīvotājiem. Tiešām milzīgs gandarījums par to, ko Ogres novada pašvaldība kopā ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” un citiem sadarbības partneriem ir spējusi izdarīt. Šobrīd šī dzelzceļa pāreja ir sakārtota, arī un projekts par tuneļa izbūvi virzās uz priekšu. 2020. gadā ogrēnieši un pilsētas viesi varēs redzēt šo rezultātu,” sacīja I. Mūrniece.

Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis norādīja, ka ikviens cilvēks ir vērtība, tāpēc ir ļoti svarīgi nodrošināt katra iedzīvotāja drošību. “Soli pa solim ir risināta problēma, kas saistīta ar bīstamo situāciju uz dzelzceļa pārejas, un nu jau esam tikuši tik tālu, ka saskaņā ar vienošanos ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” līdz 2020. gada novembrim tiks izbūvēts gājēju tunelis Ogrē”.

Saeimas priekšsēdētāja arī šīs tikšanās laikā apskatīja gājēju pāreju, kas savieno Mālkalnes prospektu un Skolas ielu, un vēlreiz varēja pārliecināties par lielo cilvēku plūsmu un vilcienu satiksmes intensitāti, tādejādi veidojot bīstamas situācijas.

I.Mūrniece viesojās arī Ogres Vēstures un mākslas muzejā, kurā iepazinās ar izstādē “Latviešu karavīrs. 1918-1940” eksponētajiem ar Latvijas armijas militāro vēsturi saistītiem priekšmetiem no Gunāra Rusiņa, Jāņa Vigupa un Vladimira Balašova privātkolekcijām.

Kā atzīmēja I. Mūrniece, izstāde ir patīkams pārsteigums patriotiskā mēneša laikā. “Mēs joprojām dzīvojam pacēlumā, ar milzīgu lepnumu par savu valsti, tāpēc jādomā, kā šo lepnumu nodot nākamajām paaudzēm. 100 gadi – tas ir liels brīnums, žēl, ka daudzi cilvēki, kas izdzīvoja padomju gadus, šo brīnumu nesagaidīja. Šīs vēsturiskās liecības parāda, ko tautai nozīmēja armija, cilvēki saprata un atcerējās brīvības cīņas, saprata ar kādu cenu Latvijas neatkarība tika iegūta. Tās ir krāšņas vērtības, kas jāsaglabā. Latvija ir mūsu bagātība. Jāsaka liels paldies Ogres Vēstures un mākslas muzejam, kā arī izstādes autoriem un veidotājiem. Tas ir skaists, brīnišķīgs darbs, ko iedzīvotāji un skolēni nāks aplūkot ar interesi un pozitīvām emocijām”.

Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 06.08.2020.

Augusts

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?