janvāris, baznīca janvāris, tilts

Labiekārtots aktīvās atpūtas un rotaļu laukums Vidus prospektā 25

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

18.12.2018 14:26

Ogres Zilo kalnu pakājē, Vidus prospektā 25, ir pabeigti aktīvās atpūtas un rotaļu laukuma būvdarbi, kur veselīgo kustības prieku var izbaudīt dažāda vecuma apmeklētāji.

 

Izstrādājot projektu, pašvaldības pārstāvji kopā ar projektētājiem vienojās, ka Zilo kalnu dabas parka tuvumā labiekārtojumā jāizmanto pēc iespējas videi draudzīgus konstrukciju elementus, tonalitātē pieskaņojoties apkārtējai videi. Projekta ietvaros, nodalot atsevišķās zonās, uzstādītas aktīvās atpūtas un rotaļu iekārtas, tai skaitā divu veidu šūpoles, kāpelēšanas iekārtas, daudzfunkcionāla iekārta ielu vingrošanai, āra trenažieri. Laukumā ir izbūvēts apgaismojums, ierīkoti grants gājēju celiņi, uzstādīti informatīvie stendi, soli un īpaša dizaina solu grupas, kas sniegs iespēju atgulties un vērot debesis un koku vainagus. Tāpat laukumā tika uzstādītas suņu ekskrementu urnas, koka norobežojošā sētiņas, izbūvēta bioievalka, kā arī sabiedriskās kārtības nodrošināšanai uzstādīta video novērošana. Zem rotaļu iekārtām ieklāts dabai saudzīgs koka šķeldas iesegums. Visā teritorijā virs rotaļu iekārtām un gājēju celiņiem tika veikta koku sakopšana, izzāģējot sausos un bīstamos zarus.    
 
Rotaļu un aktīvās atpūtas laukums ir pašvaldības dāvana ogrēniešiem Ogres pilsētas 90 gadu jubilejā un Latvijai 100 gadu jubilejā, tāpēc par godu valsts simtgadei tajā tika iestādīti 100 dažādu krāsu un šķirņu rododendri.
  
Pašvaldība aicina iedzīvotājus iepazīties ar informatīvajos stendos norādīto informāciju par teritorijas lietošanas nosacījumiem, skaidrojumu par iekārtu lietošanu un rīcību trauksmes gadījumā. Laukums ir izbūvēts meža ielokā, tāpēc, lai saglabātu dabas parka sajūtu un apstādījumus, lūdzam atbildīgi izturēties pret izbūvēto infrastruktūru un saudzēt dabas vidi, uzturoties tikai atbilstošajai darbībai paredzētajās zonās.
 
Būvdarbus veica SIA “FIXMAN”. Teritorijas labiekārtošanas darbu izmaksas ir 115 653 EUR, apgaismojuma izbūve - 14 960 EUR.

 

Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Marts
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?