Tilts tālumā, Aprīlis 2021 Upe, Aprīlis 2021

RTU studenti sniegs idejas Zilo kalnu teritorijas attīstībai

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

21.02.2020 11:21

20. februārī Ogres Zilajos kalnos bija ieradušies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes maģistrantūras studenti, kuri kopā ar Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” (turpmāk Zilo kalnu attīstības aģentūra) direktori I.Kraukli un Ogres, Ikšķiles novada pašvaldības darbiniekiem apsekoja parka teritoriju.

 
Studentus pavadīja RTU Arhitektūras fakultātes mācībspēki, tai skaitā lektore, Mg.arch. Ieva Miķelsone, kura pastāstīja, ka Zilajos kalnos studiju ietvaros ieradušies RTU Arhitektūras fakultātes maģistrantūras kursa studenti un Erasmus programmas studenti, viņu vidū arī no Kolumbijas un Dienvidkorejas, kuri reģionālās ainavas arhitektūras kursa ietvaros izstrādās kursa darbu – teritorijas attīstības plāna priekšlikumus, iekļaujot tajā ārtelpas detālplānojumu, transporta organizāciju, informatīvo materiālu un citus labiekārtošanas risinājumus. “Katru gadu mūsu fakultātes studenti izstrādā kursa darbu reālā teritorijā, un katru reizi šī teritorija mainās. Šoreiz studenti strādās pie Ogres Zilo kalnu dabas parka teritorijas attīstības. Gala rezultātā pašvaldība, šajā gadījumā Zilo kalnu attīstības aģentūra, no šīs sadarbības ar studentiem saņems informatīvo materiālu par teritorijas attīstību – tas ir, idejas, attīstības vīzijas, ko nākotnē iespējams izmantot parka pārvaldības uzlabošanai. Aprīlī studenti RTU prezentēs pirmos darba rezultātus, notiks diskusija, darbs jāpabeidz līdz šī semestra beigām,” studentu darba uzdevumu raksturo I.Miķelsone.
 
Pēc dabas parka populārāko vietu apskates RTU Arhitektūras fakultātes maģistrantūras 1.kursa studenti atzina, ka Zilo kalnu dabas parks ir skaists un sakopts, tajā ir daudzveidīga vide, tāpēc būs gana interesanti strādāt, radušās jau pirmās idejas darba izstrādei saistībā ar apgaismojumu un labiekārtojumu. „Darba izstrādes gaitā informāciju meklējam metodiskajos materiālos, tad, izpētot konkrētās vietas raksturu, izstrādājam skices, kurās liekam iekšā savas idejas,” darba gaitu raksturo studente Sintija, piebilstot, ka dabas parkam, viņasprāt, jābūt emocionāli baudāmam, relaksējošam un funkcionālam.
 
Savukārt studenti no Kolumbijas un Itālijas pauda sajūsmu par dabas parka ainavām, koku un augu daudzveidību, kā arī brīnījās, ka tik skaists un kluss parks atrodas tik tuvu pilsētai, jo viņu zemē līdz tādam jāmēro garš ceļš ārpus pilsētas. Domājot par dabas parka attīstību, studenti ieteica izmantot dabīgus materiālus, radīt papildu atpūtas iespējas ģimenēm, lai parks būtu piemērots ne tikai atpūtai, bet arī pulcētu un vienotu cilvēkus, jaunieši arī pateicās par lielisko ekskursiju Ogres Zilajos kalnos.
 
Ekskursiju Zilajos kalnos vadīja Zilo kalnu attīstības aģentūra direktore Ieva Kraukle: “Sadarbības rezultātā no RTU studentiem ceram sagaidīt idejas par mazo arhitektūras formu izmantošanu dabas parkā, uzklausīt, kāds ir šo jauniešu redzējums par parka attīstību, noteikti būs daudz labu ideju,” ir pārliecināta I.Kraukle, piebilstot, ka pēc darbu pabeigšanas šīs idejas tiks uzklausītas un ar tām tiks iepazīstināta arī sabiedrība un, iespējams, tās tiks izmantotas, turpinot dabas parka attīstību.
 
Atgādinām, ka Ogres novada pašvaldībai sadarbība ar RTU ir aizsākusies jau 2015. gadā, kad tika noslēgts pirmais sadarbības līgums ar mērķi Ogres novada attīstības veicināšanā iesaistīt jauniešus – RTU studentus. Līdz šim pašvaldība ir izmantojusi šīs augstskolas mācībspēku, ekspertu un studentu intelektuālo potenciālu, strādājot pie Ogres un Ogres novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanas, īstenojot tādus projektus kā skvēra pārbūve, kultūras nama kāpņu pārbūve, kopīgi veikts arī transporta un gājēju plūsmas izvērtējums pilsētā, situācijas Madlienas un Suntažu pagasta centrā analīze, izvērtējot labākos risinājumus transporta un gājēju infrastruktūras plānošanā. Jāpiebilst, ka pagājušā gada augustā Ogres 1. vidusskolā tika atklāta RTU Bērnu un jauniešu universitāte, turpmāk novada skolu skolēniem no 2. līdz 9.klasei piedāvājot nodarbību ciklu interešu izglītības programmā „Ievads inženierzinātnēs skolēniem”. 
 

 

Atpakaļ
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?