Ogres upe, jūlijs, 2017

„Laimiņi” – tīkama un krāšņa vieta, kur tikties

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

22.10.2018 16:06

Marija un Modris Nesteri Krapes „Laimiņos” saimnieko turpat 30 gadus. Te gluži kā botāniskajā dārzā.

 
Marija atklāj, ka viņa pastāvīgi iekrīt kārdinājumā iegādāties ko jaunu, un dārzā var aplūkot dažādus mazāk redzētus kociņus un puķes. „Man šeit visi augi ir mīļi – gluži kā bērni,” smaidot saka Marija, kura visu dārzā dara, vadoties pēc savas intuīcijas. Ja arī kaut kas netiek pareizi izdarīts, daba ievieš savas korekcijas un Marija meklē citus risinājumus. Dārzā aug krāšņs parūkkoks, fizokarps, flokši, studentu neļķes, lilijas, dēzijas, rozes, kannas, daudzas citas puķes, vīnogas, ir arī augļu koki un ogu krūmi. Otrpus ceļam iekārtots arī plašs dārzeņu un sakņu dārzs, siltumnīca. Marija par eksotiskāko uzskata sniegpārsliņu koku, kas atvests no Kalsnavas, tas vēl pavisam mazs, bet, kad izaugšot, būšot īsts skaistulis – sīkiem sniegpārsliņu ziediem, kas savērtas lielās, kuplās un gaisīgās ziedkopās. Marija lepojas arī ar savām peonijām, tās esot visdažādāko krāsu, šogad iestādītas arī dzeltenas, veci rozā un baltas ar dzeltenu kušķīti viducī.
 
Marija tik aizrautīgi darbojas savā dārzā, ka pat iedzīvojusies veselības problēmas. „Es tiešām nevaru pateikt, kāpēc tik negausīgi te strādāju. Vienkārši patīk,” pārdomās dalās „Laimiņu” saimniece. „Tā kaite man jau ir sen piemetusies. Reiz pat darbā kolēģi par mani smējās – es ņemot atvaļinājumu, lai dārzā dālijas varu norakt.”
 
Marija atklāj, ka viņai ir sapnis dārzā ierīkot strūklaku, pagaidām gan izlīdzas ar pannu, kurā ielejot ūdeni. „Laimiņi” ir Marijas un Modra dots nosaukums – tā saukušas kādas radu mājas Kurzemes pusē, kur viss labi audzis, laimiņi arī sastādīti un labi aug tepat pie mājas.
 
„Laimiņi” ir iecienīta atpūtas vieta Modra un Marijas bērniem un mazbērniņam. Kad visi sabrauc, tad sakoptais un krāšņais dārzs ir tā tīkamākā vieta, kur satikties.

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 16.07.2020.

Tuvākie notikumi

Jūlijs
4
7
8
13
14
20
21
28
Augusts
3
4
7
9
10
11
14
16
17
18
24
25
29
30
31
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?

  • Aptauju arhīvs
Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski