janvāris, baznīca janvāris, tilts

“Dzintariņi” – rūpīgi plānoti un veidoti

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

18.09.2019 10:46

Meņģeles pagasta “Dzintariņos” kopš 1991. gada saimnieko Māra un Mariss Leimaņi. Pirms tam abi bija rīdzinieki, mitinājās mazā dzīvoklītī bez ērtībām, kur jaunai ģimenei ar diviem bērniem bija grūti.

 
“Tolaik Meņģelē priekšsēdētājs bija Ivars Krampis, kurš vīram te piedāvāja darbu un arī dzīvesvietu. Pieņēmām šo aicinājumu un pārcēlāmies dzīvot “Dzintariņos”,” atminas M.Leimane.
 
Īpašums ir neliels, tāpēc katrs kvadrātmetrs ir rūpīgi izplānots un veidots tā, lai kalpotu saimniekiem. Priekšdārzā, kur lielāko vietu aizņem pagalms pie mājas, Māra ierīkojusi dzeltenu samteņu stādījumus, kas izskatās, it kā augtu starp bruģakmeņiem. Saimniece skaidro, ka bruģēto laukumu izveidojusi gluži kā puzli no vietējos laukos savāktiem akmeņiem un tie kalpo lieliski jau deviņus gadus! Lai būtu, kur acis piesiet, izdomājusi sastādīt samtenes, kas ieraktas lielākos podos starp akmeņiem. Īpašu “odziņu” īpašumam piešķir kārklu klūgu pinumi. No klūgām Māra pinusi grozu ziedu dobei, bet nav tās apstrādājusi, līdz ar to šis grozs ātrāk zaudējis savu sākotnējo izskatu. Pēc šīs pieredzes nolēmuši, ka klūgu pinumu, kas izmantots, lai nosegtu kāpņu margas, labāk nokrāsot, un nu jau otro gadu tas izskatās gluži kā svaigs. Savs klūgu pinums izveidots arī atkritumu tvertnei, aiz kura tā labi noslēpta. 
 
Aiz mājas ir atpūtas zona, kurā ierīkots baseins, ko uzstāda vasaras sezonas laikā, nojume, siltumnīca, kas kalpo arī kā neliela noliktava, jo gurķu stādījumi aizņem tikai daļu. Atpūtas zona ir nodalīta ar skaistu raibu dekoratīvo pupiņu stādījumu un rotāta ar dažādām dārza figūrām. Aiz atpūtas zonas atrodas sakņu, garšaugu, dārzeņu dārzs, kurā izaug viss pašu galdam nepieciešamais. Atsevišķa teritorija nodalīta arī ogu krūmiem un augļu kociņiem.
 
Māra atklāj, ka zeme ap māju nav piemērota stādījumiem, tāpēc daudz enerģijas aiziet, lai to sagatavotu stādījumiem. “Uzskatu, ka dārzs nevar būt apgrūtinājums, svarīgi, lai tā sakopšana neprasa pārāk daudz laika un lai tajā var arī atpūsties, un lai atliek laiks arī kādam citam hobijam,” uzskata M.Leimane, kura apmeklē vingrošanas nodarbība un ar vīru dejo Meņģeles senioru deju kolektīvā “Sumulda”. Pirms darba bibliotēkā Māra aizrāvās arī ar dažādiem rokdarbiem, kam šobrīd laika neatliek.
 
Dārza saimniece saka: “Ja cilvēks par kaut ko interesējas un arī redz kopskatu, tad arī rodas tās idejas. Man rodas idejas un vīrs ir tas, kurš tās palīdz praktiski realizēt. Patiesībā dārzs pats pasaka priekšā, kur ko stādīt, ko pamainīt.”
 
Nākamās ieceres īpašuma sakopšanā esot saistītas ar mājas fasādes remontdarbiem, pagājušajā gadā noslēgusies apkures rekonstrukcija, iemontējot skursteni ārpus mājas, šogad pavasarī – virtuves remonts.

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdes darba kārtība 28.01.2021.

Tuvākie notikumi

Februāris
13
19
24
28
Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?