Brīvības iela, septembris, 2019 Krasta laukums, 2019. gada augusts Tilts, makšķernieki, rudens

Nozīmīgākie pēdējā laikā īstenotie starptautiskie projekti

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

 

2011-2013: „RECO Baltic 21 Tech”, Baltijas jūras reģiona programma 2007-2103. Projekts īstenots sadarbībā ar citiem Baltijas jūras reģiona partneriem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Polijas un Vācijas un projekta vadošo partneri IVL Zviedrijas vides pētniecības institūtu. Tā ietvaros realizēti pilotprojekti atkritumu apsaimniekošanas jomā. Pilotprojekta aktivitātes ietvēra vides un finanšu izvērtējumu izstrādi atkritumu apsaimniekošanas sistēmai (finanšu ekonomiskais analīze) Ogres, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Baldones novada pašvaldībām ar mērķi izvēlēties sev piemērotāko atkritumu apsaimniekošanas modeli. Otrā aktivitāte bija koncesijas procedūras dokumentācijas izstrāde, lai nodotu atkritumu apsaimniekošanas tiesības pašvaldības teritorijās atkritumu apsaimniekotāju organizācijai. Izstrādāts arī datu bāzes modelis par atkritumu radītājiem pašvaldību teritorijās un komunikācijas plāns ar sabiedrību, kā arī sarīkoti informatīvie pasākumi Ogres novada iedzīvotājiem. Īstenojot projektu, bija pieejams plašs ekspertu loks gan no projektu partneru puses, gan ārpus tā.
 
2012-2013: „Vital Communities by Promotion of Youth Skills and Involvement” („Young Active Creative”), Igaunijas - Latvijas programma. Projekta iesniedzējs bija Polvas pilsētas pašvaldība (Igaunija), projekta partneri - Ogres novada pašvaldība, Ogres jauniešu klubs „Projektu darbnīca”, Ogres Rotarkakta klubs, kā arī NVO „Munalinn” no Igaunijas. Projekts bija vērsts uz jauniešu kapacitātes paaugstināšanu jauniešu pasākumu un starptautisku festivālu organizēšanā, īstenojot apmācības un noorganizējot divus starptautiskus jauniešu mākslas un mūzikas festivālus (Ogrē un Polvā).
 
2013-2015: „Ūdens tūrisma kā dabas un aktīvā tūrisma komponentes attīstība Latvijā un Igaunijā” („Riverways”), Igaunijas - Latvijas programma. Projekts īstenots sadarbībā ar 39 citiem reģiona partneriem no Latvijas (Kurzemes, Rīgas un Vidzemes reģionu pašvaldībām un organizācijām) un Igaunijas (Dienvidigaunijas reģiona un Rietumigaunijas reģionu pašvaldībām un organizācijām), un projekta vadošo partneri - Kurzemes plānošanas reģionu. Projekta ietvaros Ogres novadā ir ierīkotas divas atpūtas un pieejas vietas Ogres upes krastā (labiekārtotas atpūtas vietas pie Rankas upes iztekas Ogresgalā un Krasta ielas lejas promenādes teritorija Ogres upes labajā krastā Ogres pilsētā), tādejādi veicinot ūdens tūrisma attīstību.
 
2013-2015: „Outdoor Learning 4 All” („O-L-A”), ES Mūžizglītības programma (Comenius reģionālās partnerības apakšprogramma). Projekta mērķis bija iedrošināt skolotājus un skolas vairāk pievērsties skolēnu apmācībai ārpus klašu telpām, brīvā dabā, uztverot to kā nozīmīgu apmācības dimensiju. Projekts tika īstenots sadarbībā ar vadošo partneri – Soutendas pašvaldību (Lielbritānija).
 
2015: ““Daba dziedē” – starpvalstu vides nometne Ogres novadā”, Latvijas Vides aizsardzības fonds. Projekta ietvaros 2015.gada oktobrī Ogres novada pašvaldība organizēja vides nometni Čerņigovas bērniem, kuru ģimenes cietušas Austrumukrainas militārajā konfliktā.
 
2015-2016: “International Bridge of Music”, Nordplus Jauniešu programma (Sagatavošanas vizīte). Projekta ietvaros 2016.gada februārī Ogrē tika organizēta Keravas Mūzikas institūta (Somija), Jehvi Mūzikas skolas (Igaunija), Kelmes Mākslas skolas (Lietuva) un Ogres Mūzikas skolas pārstāvju kopīga darba tikšanās, kuras ietvaros noritēja partnerskolu savstarpējā iepazīšanās, diskusijas par nākotnes projekta tēmu un saturu, kā arī praktiskais darbs pie plašāka projekta pieteikuma izstrādes Nordplus Jauniešu programmas konkursam.
 
2016: “Eiropas nākotnē mūsu rokās”, Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”. Kelmes pašvaldības īstenotā projektā ietvaros Suntažu Kultūras nama pašdarbnieku kolektīvi un amatnieki piedalījās Kelmes Tautas mākslas un amatniecības festivālā.
 
2017: Jehvi, Kelmes, Sloņimas, Čerņigovas un Ogres novada sadarbības pašvaldības Bolnēsas (Zviedrija) pārstāvji maijā piedalījās pieredzes apmaiņas un informatīvajā seminārā par sadarbību ar NVO un vides aizsardzības aspektiem būvniecības projektu ietvaros Latvijas vides aizsardzības fonda finansiāli atbalstītā projekta “LAIPAS – Ogres upes un tās krastos augošo aizsargājamo biotopu un peldu kūrorta cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” ietvaros.
 
2017“Culture as a Tool for Municipal Development – Exchange of Nordic and Baltic Experience”, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Valsts administrācija”. Projekta mērķis ir paaugstināt pašvaldības kompetenci, kā arī apmainīties ar pieredzi un labo praksi starp Ogres novada pašvaldību un Ziemeļvalstu pašvaldībām par tādiem jautājumiem kā kultūras menedžments pašvaldībās, dažāda līmeņa kultūras pasākumu plānošana un organizēšana, kā arī kultūras loma pašvaldības ilgtspējīgā attīstībā. Projekta ietvaros tika organizētas Ogres novada pašvaldības pārstāvju studiju vizītes Keravā (Somija) un Lillehammerā (Norvēģija).
 
2017-2019: ““International Bridge of Music”, Nordplus Jauniešu programma. Keravas Mūzikas institūta (Somija), Jehvi Mūzikas skolas (Igaunija), Kelmes Mākslas skolas (Lietuva) un Ogres Mūzikas skolas kopīgs projekts, kura ietvaros tiek organizētas audzēkņu un pedagogu apmaiņas vizītes partnerskolās, kā arī tiek izveidots kopīgs “Nordplus orķestris” un organizēti koncerti plašākai auditorijai.
 
Arī virkne citu Ogres novada pašvaldības iestāžu piedalījušās dažādu starptautiska rakstura projektu realizācijā sadarbībā ar Beļģiju, Čehiju, Grieķiju, Horvātiju, Norvēģiju, Poliju, Slovēniju, Spāniju, Turciju, Vāciju, Zviedriju u.c. valstīm, piesaistot finansējumu no Eiropas Savienības un citām programmām un fondiem.

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 19.09.2019.

Tuvākie notikumi

Oktobris
7
8
22
25
28
29
Novembris
1
3
5
8
12
15
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai plāno piedalīties atvērto durvju dienā Ogres kultūras centrā 11.oktobrī?

Informācija par pasākumu lasāma ŠEIT.

  • Aptauju arhīvs
Klientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?