Ziemassvētku rotājumi, Brīvības iela Ziemassvētku rotājumi, Brīvības iela

Ekspozīcija “Pietura Ogre” aicina iepazīt pilsētas bagāto vēsturi

22.02.2019 16:14

22. februārī Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta pastāvīgā ekspozīcija „Pietura Ogre”, kas ogrēniešiem un pilsētas viesiem piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par pilsētas kultūrvēsturisko attīstību

Pasākumu atklāja Ogres Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Evija Smiltniece: “Pietura Ogre” ir stāsts par Ogres pilsētu un tās iedzīvotājiem daudzu gadsimtu garumā - par pirmajiem iemītniekiem Ķentes pilskalnā, slaveno Ogres kūrortu un Ogres trikotāžas kombinātu. “Pietura Ogre” - tā ir vieta, kur apstāties un iepazīt Ogres pilsētas bagāto un daudzveidīgo vēsturi. Skatīt vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien. Kompaktā un saistošā veidā iepazīt Ogres pilsētas vēsturi”. Kā norādīja E.Smiltniece, tas bija saliedēts komandas darbs, kas ildzis vairāku gadu garumā. Sākumā muzeja speciālisti izvēlējās, kāds būs šis stāsts, ko tieši rādīt, jo muzeja krājums ir ļoti bagāts. Māksliniecisko risinājumu veidoja mākslinieks Ģirts Boronovskis, un muzeja telpās ir redzams arī ekspozīcijas makets ar mērogu 1 pret 10. Nozīmīga loma ekspozīcijā ir digitālajām tehnoloģijām, kas to padara daudz interesantāku un saistošāku. Muzeja vadītāja teica lielu paldies visiem, kas palīdzēja izveidot šo ekspozīciju – uzņēmuma SIA “Unika M” darbiniekiem, kas veidoja koka konstrukcijas, SIA “REVERIE Trading Group” par digitālajām tehnoloģijām, ogrēniešiem, kas iesaistījās "runājošās sienas" izveidē, un, protams, visiem muzeja darbiniekiem par nesavtīgu un radošu pieeju. Izstāde nebūtu tapusi arī bez Valsts kultūrkapitāla fonda un Ogres novada pašvaldības atbalsta.

Visus klātesošos uzrunāja arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Es domāju, ka ekspozīcija ir svētki visiem Ogres iedzīvotājiem, kas parāda, cik esam bagāti ar savu vēsturi un vērtībām. Šīs vērtības esam apkopojuši arī grāmatā “Ogres novada kultūrvēstures pieminekļi", kuru plānots izveidot arī digitālā veidā, lai tā būtu pieejama visiem Latvijas iedzīvotājiem. Novēlu muzeja darbiniekiem darboties tālāk, jo novadā ir deviņi pagasti ar pietiekoši bagātu vēsturi. Pilsētu veidojam mēs - cilvēki ar savām dzīvēm un emocijām. Paldies visiem, kas piedalījušies, un noteikti nevajag apstāties!”.

Izstādes mākslinieks Ģirts Boronovskis atklāja, ka viņš ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju sadarbojas jau ilgi. Viņš labprāt piedalījās arī šīs ekspozīcijas veidošanā, jo šeit ir viegli un patīkami strādāt. “To, ko es gribu pateikt, redzams ekspozīcijā, jo esmu darītājs nevis runātājs. Paldies visiem kolēģiem par sapratni un izturību!” norādīja Ģ. Boronovskis.

Pasākumā ar savām atmiņām dalījās arī Ogres pilsētas iedzīvotāja Maiga, kura ir redzama uz "runājošās sienas". Viņa visu savu mūžu nostrādājusi Ogres sanatorijā kā medmāsa un atceras Ogri, kad šeit vēl bija lauki, kurās ganījās govis, bet pamazām pļavas tika apbūvētas un pilsēta pārvērtās līdz nepazīšanai.

Lielākā daļa ekspozīcijas ir Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājums, bet tās senākā daļa – materiāli, kas saistīti ar Ķentes pilskalnu, ir no Latvijas Nacionālais vēstures muzeja krājumiem.

Pasākuma atklāšanas dalībniekiem bija iespēja kopā ar gidi Janu un Skaņu mājas muzikantiem iziet cauri ekspozīcijai un uzzināt daudz interesantu faktu par Ogres pilsētu un tās vēsturi.

Ikviens ir aicināts piestāt jaunajā „Pieturā Ogre”.
Muzejs atvērts darbadienās no plkst. 10.00 – 17.00. Sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00-16.00. Pirmdienās slēgts.

Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēžu darba kārtība 12.12.2019.

Decembris
Janvāris
Februāris

Vai esat informēts par Ugunsdrošības noteikumu prasībām, ka no 2020. gada 1.janvāra visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) ir jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem?

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsBūvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski