Tilts tālumā, Aprīlis 2021 Upe, Aprīlis 2021

Pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklakas

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

14.05.2020 15:19

Ogrē, Brīvības ielas skvērā blakus ēkai “Pie zelta liepas”, katru dienu no plkst. 8.00 līdz pusnaktij pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklaku komplekss “Digitālais ūdens aizkars”, kā arī bradājamā strūklaka, kas īpaši patiks mazākajiem strūklakas apmeklētājiem.

 
Strūklaka darbojas jau no 12 .maija. Saulainajās un siltajās pavasara dienās, mazie apmeklētāji jau steiguši strūklakas izmēģināt. Tomēr īpaši skaistas strūklakas izskatās tumšajās vakara stundās, kad visā krāšņumā redzamas krāsas, tēli, zīmes.
 
Digitālajā ūdens ekrānā iespējams vērot visdažādākos vizuālos tēlus un programmas, ko ir iespējams mainīt, pielāgojot pilsētas noformējumam vai pasākumam. Strūklaku darbību ietekmēs vēja ātrums, stipra vēja gadījumā strūklakas pielāgojas vai arī pavisam atslēdzas. Ūdens ekrāns pārtrauks savu darbību, kad vēja ātrums būs lielāks par 10 m/s, savukārt bradājamā strūklaka pati izslēgsies pie vēja ātruma, ka lielāks par 18 m/s.
 
Strūklakas “Digitālais ūdens aizkars” apdarē izmantotas bronzas plāksnes. Digitālais ūdens aizkars ir 4 metrus plata un 2,75 metrus augsta vertikāla, krītoša ūdens siena, kas veidota no atsevišķām, uz leju krītošām ūdens strūklām. Savukārt bradājamo strūklaku rotaļu laukumu veido 10 vertikālas, gludas formas strūklas, kuru maksimālais augstums ir 1 metrs. Abas strūklakas izgaismotas ar RGB LED prožektoriem.
 
Strūklakas būvprojekta autori ir ainavu projektēšanas darbnīca SIA “ALPS” sadarbībā ar inženieri Gintu Jaudzemu no SIA “Akvedukts”.
 
Strūklaku kompleksu "Digitālais ūdens aizkars" atklāja 2018.gadā. 2019.gadā Ogres digitālo strūklaku ansamblis (nominācijā "Ainava") tika iekļauts skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" finālistu vidū, kur ieguva 2.vietu, savukārt nominācijā "Publiskās ārtelpas objekts" digitālā strūklaka saņēma "Latvijas Būvniecības gada balvu 2018".

 

Atpakaļ
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?