Tilts tālumā, Aprīlis 2021 Upe, Aprīlis 2021

Pilsētā turpinās infrastruktūras sakārtošanas darbi

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

11.12.2020 15:53

Ogres pilsētā intensīvi turpinās infrastruktūras uzlabošanas un sakārtošanas darbi.

 
Būvdarbi visā ielas garumā turpinās Skolas ielā - tiek veikta ūdens un lietus kanalizācijas komunikāciju izbūve, grunts iestrāde, atsevišķos posmos uzsākti atbalsta sienu betonēšanas darbi un gājēju celiņu izbūve. Atbilstoši noslēgtajam līgumam būvdarbus veic SIA “Igate”, darbi jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas (29.05.2020.), neieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu.
 
Noslēgumam tuvojas bruģa ieklāšanas darbi Birzgales ielā, Egļu ielā un Kadiķu ielā (no Egļu ielas līdz Birzgales ielai). Šajās ielās ir pabeigta apgaismojuma, lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, nobrauktuvju uz privātmājām izbūve. Ielu pārbūves darbus plānots pabeigt līdz šī gada beigām, bet pavasarī, iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, tiks veikti labi labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi. Atbilstoši ar SIA “Sanart” noslēgtajam līgumam pabeigti lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūves darbi Lēdmanes ielā.
 
Šonedēļ uzsākti Rožu ielas pārbūves darbi - objektā ir nosprausta trase, uzsākta apakšzemes komunikāciju izbūve. Darbus veic ceļu būves firma SIA “BINDERS”, tie jāpabeidz līdz 2021. gada maija beigām. Izstrādāts būvprojekts un izpildīti nosacījumi Blaumaņa ielas pārbūvei. Ja būs atbilstoši laikapstākļi, darbus plānots uzsākt janvārī. Līgums par Blaumaņa ielas pārbūves būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību noslēgts ar SIA “STRABAG”. Pārbūves darbu izpildes termiņš ir 2021. gada 28. maijs.
 
Parka ielā posmā no Ceriņu ielas līdz Tīnūžu ielai demontēts asfalts un iepriekšējās gājēju ietves betona plāksnes, veikta divu koku pārstādīšana, turpinās gultnes izstrādes un komunikāciju izbūves darbi. Būvdarbu rezultātā šo Parka ielas posmu paredzēts pārveidot par gājēju ielu. Būvdarbus veic SIA “Igate”, pirmajā kārtā paredzētos Parka ielas pārbūves darbus jāpabeidz līdz 2021. gada maija beigām.
 
9. decembrī satiksmei tika atvērts rotācijas aplis  Rīgas ielas un Kalna prospekta krustojumā. Šobrīd ir veikta gājēju pāreju un apgaismojuma izbūve, kā arī apļa asfaltēšanas pirmā kārta, bet nākamā gada pavasarī, iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, tiks ieklātas vēl divas asfalta kārtas. Būvdarbu pasūtītājs ir SIA “Lidl Latvija”, bet darbus veic  AS “A.C.B.”
 
Veikta ēkas Zinību ielā 8 nojaukšana. Ēka atradās Kalna prospekta malā, vietā ar ļoti dzīvu autotransporta un gājēju plūsmu. Nojaucot ēku, šajā vairāku ielu krustojumā uzlabojusies pārredzamība, tādejādi nodrošinot vienmērīgu un drošāku autotransporta plūsmu, kā arī drošāku gājēju kustību šķērsojot brauktuvi.
 
Gājēju ietvju izbūve
Pabeigta gājēju ietves izbūve Jaunogres prospektā (posmā no Baldones ielas līdz Raiņa prospektam), labiekārtošanas darbi tiks veikti pavasarī. Darbu veic SIA “MRG Būve”. Šonedēļ plānots pabeigt gājēju celiņa izbūvi Kranciema ielā posmā no Mednieku ielas līdz Zaķu ielai, ko veic SIA „MRG Būve”. Pabeigti projektēšanas un saskaņošanas darbi gājēju ietves un veloceliņa posmā no Ogres līdz Ogresgalam izbūvei, šogad plānots uzsākt arī būvdarbus. Līgums par būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību noslēgts AS “A.C.B.”, darbus jāpabeidz līdz 2021. gada maija beigām.
 
Pabeigta gājēju ietves izbūve no dzelzceļa stacijas “Pārogre” līdz Pārogres gatvei, veikta seguma maiņa gājēju ietvei no veikala “Latvijas Balzāms” (Meža pr. 5) līdz Mālkalnes prospektam 24, no Mālkalnes prospekta centrālās ielas līdz Mālkalnes prospektam 6.
 
Kā jau informēts iepriekš, gājēju un autobraucēju drošības uzlabošanai, veikta luksoforu izbūve Vidus prospekta un Zilokalnu prospekta krustojumā Ogrē. Valsts svētkos gājējiem lietošanā tika nodots jaunais tunelis zem sliežu ceļiem, kas savieno Skolas ielu un Mālkalnes prospektu. Savukārt pie dzelzceļa gājēju pārejas Vidzemes ielā ir uzstādīts luksofors, kas ar sarkano gaismu signalizē par vilciena tuvošanos.

 

        

 

Atpakaļ
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?