Ogres upe, jūlijs, 2017

Urgas upe atgriezusies gultnē (fotogalerija)

17.10.2014 10:02

Ūdens līmenis Urgas upē krities, uzsākta zaudējumu apkopošana.

Vakar vakarā, apsekojot Ķilupi, Ogres novada pašvaldības Komunālās nodaļas būvinženieri atklāja, ka sanešu aizsprosta dēļ kanālā pie Ķilupes ūdens nevar brīvi ieplūst Ķilupē, bet gan ietek tuvējā mežā un tālāk Urgas upē, radot tai lielu ūdens pieplūdumu.

Ogres novada pašvaldības vadība pieņēma lēmumu nekavējoties uzsākt šī kanāla attīrīšanu, lai ūdens varētu brīvi ieplūst Ķilupē. Jau plkst.2 pēc šo darbu veikšanas ūdens līmenis Urgas upē bija strauji krities un atgriezies upes gultnē.

“Plkst. 3 “Sadales tīkls” lielākajai daļai māju Urgas upes plūdu teritorijā pieslēdza elektrību, tika pārtraukta visu sešu sūkņu darbība, kas atsūknēja ūdeni Urgas upē,” informē pašvaldības policijas priekšnieks U.Ulmanis. Tajās vietās, kur elektrības skapji vēl atrodas ūdeni, elektrība pagaidām nav atjaunota.

Pašvaldības izpilddirektora vietnieks P.Špakovskis informē, ka šobrīd turpinās ceļu sakārtošana pie Urgas upes, kā arī ūdens atsūknēšana no iedzīvotāju mājām un pagrabiem.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks E.Helmanis informē, ka šobrīd ir uzsākta plūdos radīto zaudējumu apkopošana. “Visi iedzīvotāji ir aicināti vērsties pašvaldībā ar iesniegumu par plūdos radītajiem zaudējumiem. Pašvaldības speciālisti palīdzēs sagatavot šo zaudējumu novērtēšanu, un kopīgi vērsīsimies valdībā, lai šie zaudējumi gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai tiktu atmaksāti,” uzsver E.Helmanis. Pašvaldībā jau ir izveidota darba grupa, kas apsekos plūdu teritoriju un novērtēs plūdu radītos zaudējumus.

Ogres novada pašvaldības domes sēdes darba kārtība 06.08.2020.

Augusts

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?