janvāris, baznīca janvāris, tilts

Intensīvi rit tuneļa projektēšanas darbi

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

02.05.2017 16:53

Šobrīd aktīvi notiek tuneļa zem dzelzceļa Kalna prospektā projektēšanas darbi.

 
Šodien, 2.maijā, Ogres novada pašvaldībā pie Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egila Helmaņa norisinājās sanāksme par tuneļa izbūvi, kurā kopā ar tuneļa projektētāju SIA Baltijas mākslīgo būvju projektēšanas biroju “Vektors T” tika pārrunāti būtiskākie jautājumi, kas saistās ar pilsētas satiksmes infrastruktūrai nozīmīgā objekta būvniecību.
 
Sanāksmē piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis, Attīstības departamenta Būvvaldes vadītāja Inese Pivare, Juridiskās nodaļas vadītāja Sanita Brūvere, projektu vadītājs Pēteris Preiss, pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers un SIA Baltijas mākslīgo būvju projektēšanas birojs “Vektors T” pārstāvis Guntis Zīlis.
 
Tuneļa izbūve Kalna prospektā būtiski atvieglos satiksmes plūsmu šķērsojot dzelzceļu, kas īpaši no rītiem un vakaros šajā posmā ir ļoti intensīva, veidojot sastrēgumus. Pirms tuneļa Kalna prospektā krustojumā ar Upes prospektu plānots izveidot satiksmes rotācijas apli. E.Helmanis uzsvēra, ka, projektējot tuneli, svarīgi rēķināties ar būtisku autotransporta plūsmas pieaugumu Kalna prospektā, jo liela daļa autovadītāju, kas izvēlas dzelzceļu šķērsot pa Jaunogres pārbrauktuvi, turpmāk sliežu šķērsošanai izvēlēsies autotransporta tuneli.
 
Projektējot tuneli, būtiskākā problēma saistās ar ēku Upes prospektā 7, kas atrodas ļoti tuvu krustojumam. Ogres Būvvaldes vadītāja Inese Pivare atzina, ka nama iedzīvotāji jau vērsušies Būvvaldē. Šobrīd tiek meklēti risinājumi, kā rīkoties ar ēku, domājot par pienācīgu dzīves apstākļu nodrošināšanu šī nama iedzīvotājiem, kā arī tiek izvērtēti projekta īstenošanas ekonomiskie ieguvumi un zaudējumi, nojaucot vai saglabājot šo ēku.
 
Jau informējām, ka pēc ilgstošām sarunām ar VAS “Latvijas dzelzceļš” pagājušā gada 27.jūlijā Ogres novada pašvaldības vadība panāca vienošanos par dzelzceļa tuneļu projektēšanu Ogres pilsētā. VAS “Latvijas dzelzceļš” savā budžetā iekļāva 40 000 EUR lielu finansējumu dzelzceļa tuneļu projektēšanai Ogrē, kas sastāda pusi no projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma. Otru pusi sedz pašvaldība.

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdes darba kārtība 28.01.2021.

Tuvākie notikumi

Februāris
13
19
24
28
Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?