janvāris, baznīca janvāris, tilts

Aktualizē jautājumu par tuneļa būvniecību Ogrē

Drukāt Pievienot komentāru
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

29.10.2014 16:01

Dzelzceļš sadala Ogri divās daļās, līdz ar to autotransporta vadītājiem nereti jāpavada ilgs laiks pie dzelzceļa pārbrauktuves, gaidot, kamēr to varēs šķērsot.

 
Kā zināms jautājums par pazemes tuneļa izbūvi Ogrē aizvien ir bijis aktuāls, un tāds tas ir joprojām. Pirms dažiem gadiem tika izstrādāts tuneļa skiču projekts, diemžēl tālākai virzībai pašvaldībai nav pieticis finansējuma.
 
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis kopā ar būvvaldes, komunālās, attīstības un iepirkumu nodaļas speciālistiem tikās ar SIA „RBSSKALS Būvsabiedrība” vadības pārstāvjiem, lai izzinātu šīs firmas pieredzi pazemes tuneļu izbūvē. Pavisam nesen firma izbūvēja gājēju tuneli zem dzelzceļa Igaunijā, turklāt darbus – tehniskā projekta izstrādi un būvdarbus –, pielietojot mūsdienu tehnoloģijas, veica nepilna gada laikā. Protams, transporta tunelis ir daudz sarežģītāka un darbietilpīgāka būve, taču, kā atzīst E.Helmanis, ir vērts iepazīties ar pieredzi tuneļu izbūves jomā, lai beidzot izkustinātu no vietas un virzītu uz priekšu jautājumu par tuneļa izbūvi zem dzelzceļa Ogrē, Kalna prospektā.
 

„Šis jautājums ir ļoti aktuāls, tunelis zem dzelzceļa pilsētas transporta shēmā ir ļoti nozīmīgs, taču jārēķinās ar pašvaldības finansiālajām iespējām. Mums vajadzīgs pietiekami lēts, taču kvalitatīvs objekts. Mūsu rīcībā šobrīd ir 2009.gadā izstrādātais pazemes tuneļa skiču projekts, pēc tā nepieciešams aprēķināt izmaksas – tās vajadzīgas, lai pašvaldība varētu iekļaut finansējuma sava budžeta plāna, kā arī vērsties pie Satiksmes ministrijas, pie valdības un lūgt finansiālu atbalstu šī nozīmīgā objekta izbūvei. Jācenšas arī piesaistīt Eiropas savienības fondu finansējumu,” uzsver E.Helmanis.

 

Atpakaļ
Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdes darba kārtība 28.01.2021.

Tuvākie notikumi

Februāris
13
19
24
28
Marts
3
9
10
23
24
26
29
30
31
Notikumu kalendārs
Klientu apkalpošanas centrsPieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?