Ogres upe, jūlijs, 2017

Mātes un meitas darina sev skaistus kroņus

Drukāt
Ieteikt Twitter Ieteikt Facebook Ieteikt Draugiem

16.07.2020 14:45

12. jūlijā Ogres novada Kultūras centrā biedrība "Saules raksts" sadarbībā ar meistarklases "Kroņu darbnīcas" meistarēm Artu un Māru organizēja darbnīcu, kurā 28 mātes un meitas darināja sev skaistus kroņus.

 
Meistares katrai dalībniecei ierādīja četrus kroņu veidus un ļāva izvēlēties sev tīkamo variantu. Darbnīcas laikā gan mātes, gan meitas varēja iejusties pelnrušķītes lomā, izlasot no lielās bļodas mazās sev tīkamās pērlītes kroņa darināšanai, kā arī princeses lomā, kad skaisto kroni lika galvā.
 
Dalībnieces bija ļoti pateicīgas, ka šāda iespēja tika nodrošināta tepat Ogrē. "Darbs nebija grūts, bet smalks un darbietilpīgs, tomēr gala rezultāts priecē. Gan man, gan meitai patika vērt pērlītes un kopā mums sanāca skaists kronis," norādīja dalībniece Daiga Celmiņa.
 
Savukārt dalībnieces Agate un Eva atzina, ka kroņu darināšana ir sava veida meditācija. “Bija interesanti vērot, kā, atlasot pērlītes no kopējas kaudzītes, katram veidojās pilnīgi cita, tieši viņam raksturīga krāsu gamma. Mums darbnīcā izdevās izveidot savus kroņus, apgūt dažādus pērlīšu stiprināšanas variantus, kā arī iedvesmoties turpmākajiem radošajiem darbiem."

"Četras stundas paskrēja nemanot. Liels gandarījums, ka lietderīgi, jautri un radoši laiku kopā varēja pavadīt 12 ģimenes, t.sk. daudzbērnu ģimenes, kuras ikdienā nevarētu finansiāli atļauties visi kopā apmeklēt šādu meistarklasi," atzīst projekta koordinatore Maija Kolberga.
 
Līdz ar šo darbnīcu tika noslēgts trīs latvisko meistarklašu cikls. Gan pastalu darbnīcas, gan latvisko rokassprādžu pērļošanas darbnīcas, gan kroņu darbnīcas dalībnieces atzina, ka labprāt šāda veida meistarklases ar pašvaldības atbalstu apmeklētu arī turpmāk. Tā ir iespēja gan mācīt bērniem, gan arī pašiem kopā ar bērniem mācīties ko jaunu, lai iegūtās zināšanas nodotu tālāk radu bērniem, draugiem un paziņām.
 
Kroņu darbnīca tika organizēta Ogres novada pašvaldības konkursa "Radoši-Aktīvi-Darbīgi-Izglītojoši" projekta "Par stiprām ģimenēm un latviešu tradīcijām!" ietvaros.
 
Informāciju sagatavoja biedrība "Saules raksts" 

 


Atpakaļ

Tuvākie notikumi

Septembris
8
9
15
18
21
22
23
28
29
30
Oktobris
4
5
6
12
13
16
18
19
21
23
26
29
30
Notikumu kalendārs

Aptauja

Vai jums patika Ogres pilsētas svētki?

Pieteikšanās Ogres novada iedzīvotāja un skolēna kartes saņemšanaiKlientu apkalpošanas centrsKur vērsties par ielu un ceļu stāvokli?Būvniecības dokumentācija no 2020. gada 1. janvāra tikai elektroniski