Ogres upe, jūlijs, 2017

Tautas deju ansamblim „Ogre” sava krāsa un elpa (fotogalerija, video)

10.02.2013 22:53

9. februārī Ogres kultūras centrā tika svinēti dejas svētki par godu tautas deju ansambļa "Ogre" 65. dzimšanas dienai.

Jubilejas koncerts bija jautrs, priecīgs, nebēdnīgs un asprātīgs. Uz skatuves kāpa ne tikai tautas deju ansambļa (TDA) „Ogre” esošie un bijušies dejotāji, kā arī lielāki un mazāki kolēģi no citiem kolektīviem, bet arī visiem labi zināmais cilvēkēdājs Šreks! Kā atgādināja koncerta vadītāja, vārds „ogre” angļu valodā nozīmē „cilvēkēdājs” un katrā no „Ogre” dejotājiem mītot kāda daļa Šreka.

Deju priekšnesumu laikā tika pasniegtas īpašas balvas „Par mūža ieguldījumu” TDA izaugsmē un attīstībā, kuras no pašiem TDA „Ogre” dalībniekiem saņēma koncertmeistars Guntars Kalnciems, kurš ir kopā ar kolektīvu kopš 1977.gada, bijušās kolektīva vadītājas Iveta Sticere, Aija Zepa un Inga Biukšāne, repetitore Mārīte Baltā, kurai piemītot īpašas spējas „uzveikt” dejotāju līkās muguras, kokainās rokas un nenostieptos pirkstgalus.

Dejotāji paldies teica arī savam kolektīva vadītājam Edgaram Taboram, kurš to vada kopš pagājušās sezonas un jau ir sevi pierādījis kā drosmīgu, radošu, neatlaidīgu, prasīgu un staltu vadītāju. E. Tabors savam kolektīvam nesola nekādas vieglās dienas: „Varu apsolīt, ka nākamos 65 gadus mēs turpināsim cīnīties par katru punktu skatēs! Kolektīvam izturību, pacietību un iecietību!”

Arī Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa atzina, ka visu divu stundu garā koncerta laiku no viņas sejas ne uz brīdi nenozuda smaids. Viņa pateicās visiem dejotājiem, skatītājiem un atbalstītājiem. „”Ogrei” bijuši savi paisumi un bēgumi. Pirms desmit gadiem, kad likās, ka Ogrē vairs jaunieši nedejo, tad ansambli sāka vadīt Inga Biukšāne – cilvēks, kurš ar savu sūro, neatlaidīgo un rūpīgo ikdienas darbu ir pierādījusi, ka Ogrē ir dejotāji, kuri mīl dejot un kuri prot dejot,” sacīja M.Alpa, kura I.Biukšānai pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstu par rūpīgo un profesionālo darbu ar jauniešiem un par Dziesmu un Deju svētku tradīciju saglabāšanu. Atzinības rakstu saņēma arī visu laiku labākais koncertmeistars G.Kalnciems un kolektīva dalībnieki Aija Tumane, Ieva Skutule, Anda Pupčenoka, Krisīne Romane, Līga Čalpa, Rūta Zariņa, Gintars Bremšmits. Atzinības rakstu saņēma arī E.Tabors. M. Alpa kolektīvam vēlēja: „Kad deju svētki 2018.gadā svinēs savus 70 gadus, „Ogre” – 70 un Latvija – 100 gadus, novēlu, lai tad jau jūs būtu A grupas dejotāju vidū!”

Kolektīvu svētkos sveica arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe un Ogres novada kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka. V.Pūķe pateicās par brīnišķīgo koncertu un atzina, ka tas bija lielisks pasākums, kā sagaidīt Melnās ūdens čūskas gadu, kas tieši dienu vēlāk, 10.februārī, pasaulē iestājās Austrumos. V.Pūķe pateicās dejotājiem, kuri visu šo gadu gaitā ir kuplinājuši „Ogres” kolektīvu, tā vadītājiem, atbalstītājiem, galu galā – šo cilvēku tuviniekiem. Pašvaldības Atzinības rakstu saņēma kolektīva vadītājs E.Tabors un repetitore M. Baltā, un Pateicības – Ģirts Strepmanis,  Lauris Zariņš, Liene Lulle, Matīss Lulle, Toms Zutis, Elīna Kursiša.

Svētkos kolektīvu sveica arī p/a „Ogres novada kultūras centrs” direktore Ligita Zadvinska un kultūras centra vadītāja Rita Smirnova, kā arī Ogres apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Iluta Mistre. „Man bija prieks redzēt uz skatuves sen neredzētas sejas, visiem acis mirdzēja un kājas dimdēja. Paldies visiem vadītājiem, kuri devuši savu artavu, lai „Ogre: 65 gadus sevi tik spilgti parādītu. Man ļoti patika šis asprātīgais, pozitīvais jubilejas koncerts,” atzina I.Mistre. Viņa pateicās G,Kalnciemam, bijušajām vadītājām A. Zepai, I. Sticerei un I. Biukšānei. Sveicot esošo kolektīva vadītāju E.Taboru, Ogres apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja atzina: „Man ļoti patīk elpa, krāsa, ko tu esi piešķīris „Ogrei”.”

I.Mistre uzteica arī vadītāja mērķtiecību un neatlaidīgo darba sparu, kā arī talantu, spoži piesakot sevi kā jauno horeogrāfu. Kolektīvam I.Mistre vēlēja nezaudēt pozitīvismu, gaišumu, labestību un dejas mīlestību. „Vasarā jūs katrs viens Daugavas stadionā būsiet tā mazā pērlīte, kas ar savu dejojumu aiznesīs strāvojumu skatītājiem,” veiksmi Dziesmu un Deju svētkos vēlēja I.Mistre.

Jubilejas koncertā ikviens klātesošais varēja pārliecināties par to, ka dejas mīlestība Ogrē ir vadījusi vairākas paaudzes un ir skaidrs, ka deja uz Ogres skatuves turpinās dzīvot savu radošo, dzīvespriecīgo mūžu. Arī TDA „Ogre” jubilejas koncertā uz skatuves satikās paaudzes – gan tie, kuri kādreiz ir dejojuši šajā kolektīvā un dzīves ceļš tos aiznesis prom no dejas, gan tos, kuri dejot turpinājuši citos kolektīvos, gan tie, kuri dejot tikai nupat sākuši vai vēl tikai dejas soli mācās, raugoties uz savu vecāku piemēru.

Ogres TV sižets:

Ogres novada pašvaldības domes komiteju sēžu darba kārtība 09.07.2020.

Jūlijs

Vai pēc ierobežojumu atcelšanas esi apmeklējis vai plāno apmeklēt publiskos pasākumus?