ES

Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014 – 2020 ietvaros ir apstiprināts projekts Nr. LV – RU – 006 “Development of the green tourism routes uniting the border regions of Latvia and Russia for common sustainable development of small cities and rural areas” (Greenways Riga – Viļaka) “Zaļo tūrisma maršrutu attīstība, vienojot Latvijas un Krievijas robežreģionus mazo pilsētu un lauku teritoriju kopējai ilgtspējīgai attīstībai” (turpmāk – Greenways Riga - Viļaka).

Projekta ietvaros ir izstrādāts un nomarķēts velomaršruts Ērgļi – Ķeipene – Kangari – Ogre – Rīga, uzstādīti tūristu skaitītāji Ķeipenes stacijā un Ogres Zilajos kalnos, iegādāti un uzstādīti railbaiki (dzelzceļa velosipēdi) Ķeipenes stacijā un izdotas kartes tūristiem.

Greenways Riga – Viļaka Ogres novada pašvaldības kā projekta partnera kopējais projekta budžets ir 50 830 EUR, no kuriem 90% līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 2 541,50 EUR – valsts un 2 541,50 EUR – Ogres novada pašvaldība.

Greenways projekts