Statuss:
Noslēdzies
Latvijas Vides aizsardzības fonda logo un Ogres novada pašvaldības ģerboniss

2018. gada 15. novembrī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par dalību ar līdzfinansējumu Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) izsludinātajā projektu konkursā ar projektu “Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā”. Šī gada 20.februārī projekts tika apstiprināts, piešķirot tā īstenošanai līdzfinansējumu 38 500 eiro apmērā.

Projekta īstermiņa mērķis ir veikt publisko ūdeņu – Ogres upes pārvaldības praktiskās aktivitātes atbilstoši Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plānam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vadlīnijām iekšzemes publisko ūdeņu pārvaldībai pašvaldībās, Ogres novada pašvaldības plānošanas dokumentiem – Ogres novada attīstības programmas (2014. – 2020.g.) Rīcības un investīciju plānam un Ogres novada teritorijas plānojumam.

Ilgtermiņa mērķis - projekta realizācija papildinās Latvijas vides aizsardzības fonda projekta vadlīniju „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē – „Latvijas vides un dabas vērtību apzināšana un izcelšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” realizēto starpnovadu projektu “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā” veiktos darbus. Projekts veicinās ūdens tūrisma jomas attīstību, paaugstinot vides pieejamības un kvalitātes piedāvājumu, samazinot nekontrolētas atpūtas iespējamību un vides degradāciju. Projekta ietvarā paredzamās aktivitātes nodrošināt dažāda vecuma tūristu rekreācijas pakalpojumu pieejamību. Īstenojot projekta aktivitātes, tiks veicināta visa reģionālā attīstība un apkārtējās vides aizsardzība, paaugstinot ekoloģisko līdzsvaru un ekoloģisko pakalpojumu pielāgošanu pieaugošam rekreācijas pieprasījumam starpnovadu ietvarā.

Projekta ietvaros ir paredzēts veikt krūmāju un apauguma novākšanu Ogres upes piekrastē, koku sakopšanu virs apmetnes vietām, vaļēja tipa koka nojumju, ģērbtuvju, solu, atkritumu urnu un norobežojošu margu uzstādīšanu. Teritorijā tiks ierīkots arī rotaļu laukums, kurā būs arī īpaša šķēršļu trase, kā arī izveidota unikāla inventāra žāvēšanas konstrukcija un izvietoti laukakmeņi ar speciāli ieurbtiem metāla āķiem laivu piesiešanai. Paredzēta arī vairāku ugunskuru vietu izveide, apgaismes ķermeņu nomaiņa, kā arī vecās tualetes sanācija un jaunas novietošana. Atpūtniekiem būs pieejami divi informācijas stendi, vienā no tiem būs informācija par tūrisma iespējām Ogres upes piekrastē, bet otrais būs izzinošais stends par floru un faunu Ogres upes piekrastes daļā.

Ūdens tūristi varēs droši peldēties, pagatavot ēst, blakus pļavā organizēt dažādus sporta pasākumus, un iepazīties ar Ogres upes ielejas tūrisma objektiem. Piecu minūšu gājiena attālumā atrodas Ogresgala Tautas nams, veikals, autobusa pietura. Teritorija tiks apgaismota konkrētos laika periodos, kas būtiski paaugstinās teritorijas pieejamību un drošību. Projekts veicinās Ogres novada ūdens tūrisma pakalpojumu tīklojuma attīstību un plānots, ka perspektīvē atsevišķi pakalpojumi tiks digitalizēti, kas nozīmētu būtisku attīstības priekšnosacījumus un vides pieejamībā un aizsardzībā, piemēram QR kods (Quick Response Code) pielietošana.

Projekta kopējās izmaksas ir 55 000 eiro, no kuriem 38 500 eiro tiek finansēti no LVAF, bet 16 500 eiro ir Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta īstenošanas laiks ir 2019. gada 30. oktobris.

Pievienotās saites

Tiek labiekārtots Ogresgala hipodroms