Statuss:
Noslēdzies
Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem

Ogres novada pašvaldības Sociālais dienests uzsāka Individuālā budžeta modeļa izmēģinājumprojekta īstenošanu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Ogres novada pašvaldības Sociālais dienests ir Labklājības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveide”sadarbības partnerisIndividuālā budžeta modeļa izmēģinājumprojektā. Ogres novada pašvaldībā izmēģinājumprojektā piedalās 10 bērni ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecāki.

Tiks izmēģināta jauna pieeja sociālo pakalpojumu nodrošināšanā bērniem ar invaliditāti

Tā pamatā ir princips, ka atbalsts tiek nodrošināts, ņemot vērā katra bērna individuālās vajadzības pieejamā finansējuma ietvaros, nevis vērtēta vajadzību atbilstība pakalpojumu saņemšanas kritērijiem.

Projekta vadītāja Ārija Baltiņa uzskata, ka jaunā modeļa apgūšana un ieviešana ir liels izaicinājums, jo Latvijā nav līdzvērtīgas prakses, no kuras mācīties. Gada laikā šis modelis tiks ne vien aprobēts, bet arī precizēts un pilnveidots, balstoties uz praktisko pieredzi, lai galarezultātā nonāktu pie vislabākā un Latvijai atbilstošākā risinājuma.

Modeļa izstrāde un izmēģinājumprojekts tiek īstenots Labklājības ministrijas projekta ietvaros, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu. Kopumā projektā piedalās 100 bērni ar invaliditāti un viņu ģimenes no 10 Latvijas pašvaldībām.

Izmēģinājumprojekts tiek īstenots laika periodā 01.09.2018.-31.08.2019.

Pievienotie faili