Iedzīvotāji  Madlienas forums 13.04.2024.

13. aprīlī Madlienā notika iedzīvotāju forums, kurā vairāk nekā 80 pagasta iedzīvotāji tikās ar pagasta vadību un pašvaldības pārstāvjiem, lai kopīgi meklētu veidus, kā risināt aktuālās problēmas pagastā, izvirzītu prioritātes pagasta attīstībā un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Forumā piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, viņa vietnieks Gints Sīviņš, Komunikācijas daļas vadītājs Patriks Grīva, Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs, SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un pagasta pārvaldes vadītāja Inga Elme.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Helmanis atzina, ka novads ir plašs – ar 16 pagastiem un 4 pilsētām. Diemžēl valsts pakāpeniski pašvaldībām deleģē dažādas funkcijas, tādejādi atņemot tām finanšu resursus veiksmīgai attīstībai. Tomēr Ogres novada pašvaldība ir spējusi arī šogad sabalansēt budžetu, nav slēgta neviena skola vai iestāde. Tāpat tiks veikti arī solītie darbi, piemēram, tiks atjaunota Madlienas vidusskolas sporta zāles grīda, izbūvēta pump-truck velotrase. Nemainīga paliek arī pašvaldības nostāja saglabāt pagastu skolas, līdz ar to Madlienā joprojām būs vidusskola.

Viens no apspriestajiem jautājumiem, kas joprojām satrauc pagasta iedzīvotājus, ir VAS “Latvijas Pasts” iecere slēgt Madlienas pagasta pasta nodaļu. Pagaidām šī iecere ir apturēta, tomēr iedzīvotāji tik un tā nejūtas droši, tāpēc tika vākti paraksti pasta nodaļas atbalstam. Īsā laikā tika savākti 1360 paraksti. Pašvaldības vadība piekrita, ka Madlienas pasta nodaļas slēgšana būtu ļoti neapdomīga, jo to izmanto ne tikai Madlienas, bet arī apkārtējo pagastu iedzīvotāji. Foruma ietvaros tika nolemts, ka tiks darīts viss iespējamais, lai Madlienas pasta nodaļa tiktu saglabāta.

Foruma ietvaros tika apspriesta arī nepieciešamība nojaukt bijušo peldbaseina, pirts un šautuves ēku, kas atrodas skolas un estrādes atpūtas zonā. Savulaik tas bija nozīmīgs sporta un atpūtas komplekss, bet tagad ir grausts, kas apdraud drošību un arī vizuāli bojā ainavu. G. Sīviņš informēja, ka tas ir juridisks jautājums. Īpašniekam ir uzlikts papildu sodu slogs, taču diemžēl no viņa puses attiecīgās darbības joprojām netiek veiktas. Pašvaldības pārstāvji norādīja, ka problēma ir zināma un tiks turpināta tās risināšana.

Iedzīvotājiem tika atgādināts, ka Ogres novada pašvaldība šogad rīko akciju “Esi gatavs”, kuras ietvaros ikviens iedzīvotājs, iestāde, uzņēmums un organizācija ir aicināta novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā – 27. aprīlī – piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Iedzīvotāji tika aicināti piedalīties pašvaldības organizētājā aptaujā un izteikt savu viedokli par Iedzīvotāju padomes Madlienā izveidošanu, kas būtu liels atbalsts Madlienas iedzīvotājiem aktuālu jautājumu, ieteikumu un problēmu risināšanā.

Tika pārrunāti arī dažādi saimnieciski jautājumi – par ūdens skaitītājiem un to apkalpošanu, atkritumu savākšanas organizēšanu. K. Grīnbergs atgādināja, ka dzīvojamās mājas pārvaldīšanas nodrošināšana (tajā skaitā ar dzīvojamās mājas pārvaldīšanu saistītu lēmumu pieņemšana, darījumu slēgšana) ir dzīvojamās mājas īpašnieka pienākums. Viņš aicināja neskaidrību gadījumā iedzīvotājus konsultēties SIA “Ogres Namsaimnieks”.

Noslēgumā tika sniegtas atbildes un iespējamie risinājumi par individuāliem jautājumiem, problēmām, kā arī individuālas konsultācijas par autobusu satiksmi, ceļa seguma uzlabošanu ceļa posmos Madliena – Lēdmane un Madliena – Laubere, par autobusu pieturām, autotransporta kvalitāti, apgaismojumu Madlienā nakts stundās, bērnu laukumiņiem, jauna autobusa maršruta izveidi uz Aizkraukli, ūdens kvalitāti Madlienā, Madlienas vidusskolas sporta zāli un trenažieru pieejamību.

Pagasta pārvaldes vadītāja Inga Elme pateicās pašvaldības darbiniekiem un iedzīvotājiem par dalību, uzsverot, ka šādi forumi ir nepieciešami, jo tā ir iespēja kopā pārrunāt iedzīvotāju vēlmes un idejas, lai izvirzītu jaunus uzdevumus un veicamos darbus. Viņa arī aicināja piedalīties akcijā “Madlienā dzīvot ir skaisti”, ikvienu iesaistoties pagasta sakopšanā: “Sakopsim ne tikai savas mājas pagalmus, bet arī teritoriju blakus īpašumam! Sagaidīsim pavasari sakoptā un skaistā vidē!”