Ogre Vide Ziņas, jaunumi

Ogres novada pašvaldība un Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” (turpmāk Aģentūra) 20. aprīlī no pulksten 11.00 līdz 15.00 dabas parkā “Ogres Zilie kalni” rīko vides izglītojošo pasākumu – Meža dienas 2024.

Norises vieta: Ogres Zilo kalnu sākums, Ogrē, pie Tīnūžu ielas satiksmes apļa, līdz Bērnu aktīvās atpūtas laukumam.

Pastaigājoties pa dabas parka takām, varēs nonākt 21 atraktīvā un izzinošā stacijā. Būs iespēja iepazīt Dabas aizsardzības pārvaldes mobilo dabas klasi – autobusu, kas atvedīs atraktīvas un izklaidējošas lielformāta dabas izglītības spēles. Ar izzinošām aktivitātēm par augiem piedalīsies Nacionālā botāniskā dārza Vides izglītības centrs BOTANIA.

Kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko varēs uzzināt daudz jauna par putniem un mācīties atpazīt to balsis. Savukārt no Ogres novada pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” sarūpētajām sagatavēm interesentiem būs iespēja pašiem sanaglot un saņemt dāvanā putnu būrīti. SIA “Gemoss” mācīs, kā no dabīgiem materiāliem pagatavot putnu barotavas. Ogres Zilo kalnu kūzulu (doru) takā kopā ar bišu draugu, ikšķilieti Ivaru Rancānu varēs izpētīt savvaļas bišu kūzulus (dores) un uzzināt par meža bišu dzīvi. Būs iespēja iepazīt dabai draudzīga mednieka dzīvesziņu. Tāpat samīļot ziemeļu suņus, uzzināt par sportošanu, aktīvu atpūtu un draudzību ar tiem.

Praktisku darbošanos motorinstrumentu un vēl citās stacijās piedāvās Ogres tehnikums. AS “Latvijas Valsts meži” aicinās darboties Kokmīļu stacijā, bet Valsts Mežu dienests atraktīvi iepazīstinās ar mežu draudu – egļu astoņzobu mizgrauzi. Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” aicinās piedzīvojumā pa meža pazemes valstību, bet Meža konsultāciju pakalpojumu centrs mācīs atpazīt kokus.

Ar arborista aprīkojumu varēs kāpt kokā. Būs iespēja vērot, kā pārstāda lielus kokus.

Valsts ugunsdzēsības dienesta Ogres nodaļas darbinieki stāstīs ne vien par ugunsdrošību mežā, bet arī par mācību un darba iespējām šajā profesijā. Interesenti varēs izmēģināt ugunsdzēsēju darba apģērbu, padarboties ar ūdens šļūteni un pievērsties vēl citām interesantām nodarbēm. Savukārt Ogres novada Pašvaldības policijas stacijā būs iespēja uzzināt par policijas ikdienu.

Par mežu un inovācijām vēstīs “Baltic fireplace studio” pārstāvji.

Rūpējoties par vidi, ar atkritumu šķirošanas spēlēm piedalīsies SIA “Ķilupe”.

Par sportiskām aktivitātēm mežā gādās Ogres novada sporta centrs un Ogres Biatlona klubs, kura audzēkņi regulāri trenējas Ogres Zilajos kalnos. Leģendārā biatlonista, trenera Jēkaba Nākuma vadībā varēs izmēģināt šaut ar biatlonam paredzētajiem lāzerieročiem. Savukārt sporta centra darbinieki aicinās praktiski iepazīt disku golfa spēli.

Meža dienas rīko Ogres novada pašvaldība un Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

Meža dienas afiša