Izglītība
Norisinājies Kalna skolas festivāls
Saite uz fotogaleriju

Atklājot festivālu, Ogres 1. vidusskolas ekonomikas un komercdarbības skolotāja Agnese Slišāne pateicās visiem uzņēmējiem, kas jau vairākus gadus atbalsta skolēnu mācību uzņēmumus. Pateicības vārdus teica arī Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs: “Mēs zinām, cik dārgs un nozīmīgs ir jūsu laiks, bet jums ir kas tāds, kas nav mums – tā ir pieredze kā uzņēmējiem un praktiskā darba darītājiem. Bez jums komercnovirziena programma nebūtu tik laba, kāda tā ir šobrīd.”

Viņš arī piebilda, ka labas attiecības raksturo spēja neapvainoties un pajokoties vienam par otru, tāpēc skolēnu sagatavotie pateicības raksti bija ar nelielu humora piesitienu. Kopumā skolēni teica paldies 10 mentoriem par viņie

m sniegto laiku un atbalstu – Ilzei Linkumai (Latvijas investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Ogres biznesa inkubators), Mārim Kapustam (ONUB), Ērikam Eisakam (SIA “Jauda koks”), Gatim Račam (OCafe), Ilzei Mūrniecei (SIA “Privacon Baltics”), Mārim Legzdiņam (Policija akadēmija 98), Jānim Laganovskim (Milžu taka), Naurim Ārmanim (SIA “Akvadukts”), Lindai Riekstiņai Šņorei  un Krišjānim Šņorem (SIA “Snores”), Andrim Bērziņam (SIA “Reklāmveikals”).

  

Kā norādīja I. Linkuma, LIAA Ogres biznesa inkubatora sadarbība ar Ogres 1. vidusskolu jau ir divus gadus: “Mūs uzrunāja komercdarbības skolotāja Agnese Slišāne, lai palīdzam iesaistīt skolēnus reālajā uzņēmējdarbības vidē. Mēs aicinām Ogres novada un tuvākās apkārtnes uzņēmējus iesaistītes šajā projektā, vedam skolēnus uz ražotnēm, kā arī skolēniem ir iespēja nākt uz biznesa inkubatoru, rakstīt savu mācību uzņēmumu darbības plānus, veidot prezentācijas, kuras izvērtējām un sniedzam ieteikumus.” Viņa arī atzīmēja, ka ir bijuši gadījumi, ka skolēnu veiktās tirgus analīzes rezultāti pašiem uzņēmējiem ir liels pārsteigums, tādējādi veidojas lieliska atgriezeniskā saite starp uzņēmējiem uz skolēniem.

Festivāla ietvaros notika arī skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš, kurā tika prezentēti vairāk nekā 20 mācību uzņēmumi, tai skaitā arī no Zviedrijas. Skolēni savos uzņēmumos īsteno visdažādākās idejas – pārdod videi draudzīgas ziepes, apģērbus, auduma maisiņus, dažādus pārtikas izstrādājumus, rotaslietas, plānotājus, interjera elementus un daudz ko citu. Daudzas idejas radušās pašu ikdienas vajadzību rezultātā, piemēram, bērnu ratu riteņu apvalki. Vienai no uzņēmuma dibinātājām ir mazāka māsa un viņa redzēja, kā mamma, lai nenosmērētu grīdu, pēc pastaigas uz bērnu ratu riteņiem lika dušas cepurītes, taču tās ātri plīsa. Tā meitenei radās ideja izveidot apvalkus, kas veidoti no krietni stingrāka materiāla, kurus var arī mazgāt un būtu parocīgi lietot.

Kā atzīmēja Ogres 1.vidusskolas skolotāja, komercnovirziena klases audzinātāja Ilze Rutka, mācību uzņēmumi ir lieliska iespēja “izsist” bērnus no komforta zonas. “Jau 10.klasē viņi aptaujā cilvēkus, iet pie uzņēmējiem, piedalās tirdziņos, dažādos veidos un vietās prezentē savu ideju. Protams, tas nenākas viegli, bet noteikti noderēs turpmākajā dzīvē. Jau tagad viņi runā par tādiem uzņēmējdarbības jautājumiem, ko citi sāks mācīties tikai augstskolā. Šobrīd skolā ir divas komercnovirziena programmas klases, mēs apzināti veidojam skolēnu darba grupas no dažādām klasēm, lai viņi iemācās sadarboties un rast kopēju valodu ne tikai ar draugiem, bet arī ar mazāk pazīstamiem cilvēkiem.”

Festivāla ietvaros tika prezentēta arī Ogres 1.vidusskolas piedāvātās mācību programmas topošajiem vidusskolēniem, kā arī norisinājās “Izlaušanās spēle”, kuras ietvaros skolēniem pēc norādēm bija jāatrod dažādi kontrolpunkti, lai tādējādi labāk iepazītu Ogres 1.vidusskolas mācību telpas.