Pašvaldība Izglītība
Ogres 1.vidusskolā viesojas jaunieši no Zviedrijas

9. maijā Ogres novada pašvaldībā jaunieši tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Gintu Sīviņu. Tikšanās laikā jauniešiem tika sniegta prezentācija par Ogres novadu – vēsturi, kultūru, izglītību, ekonomiku un sportu, lielākajiem īstenotajiem un plānotajiem projektiem.

Pēc prezentācijas G.Sīviņam tika uzdoti jautājumi. Pēc dzirdētā viesi interesējās, kā tiks risināts pilsētas skolu noslogotības jautājums – skolas ir pārslogotas, un situācija vēl vairāk var saasināties pēc teritoriālās reformas. G. Sīviņš pastāstīja par ieceri Ogrē būvēt jaunu, modernu ģimnāziju, kas varētu konkurēt pat ar Rīgas skolām. Tika uzdots arī jautājums par to, kāda ir priekšsēdētāja vietnieka izglītība, kādās skolās viņš ir mācījies. G.Sīviņš atklāja, ka pēc izglītības ir jurists un ka savu pēdējo izglītību – maģistra grādu, ir ieguvis pirms 10 gadiem augstskolā “Turība”.

Atbildot uz jautājumu, kāds bijis G.Sīviņa ceļš no sava privātā biznesa līdz darbam pašvaldībā, politikā, G.Sīviņš atklāja, ka darbs pašvaldībā ir maz saistīts ar politiku, bet vairāk tieši ar smagu darbu, risinot dažādus jautājumus, kas saistīti ar Ogres novada attīstību, turklāt lēmums pieņemt šo izaicinājumu ir saistīts ar vairākiem faktiem - Ogre ir G.Sīviņa dzimtā vieta, viņš savā dzīvē izjutis stabilitāti un pieņēmis priekšsēdētāja Egila Helmaņa uzaicinājumu strādāt kopā pašvaldības labā. Atbildot uz jautājumu, par kādu darbu G.Sīviņam, esot šajā amatā, būtu lielākais gandarījums, sekoja atbilde – viss viņa darbs ir orientēts uz to, lai Ogri par savu dzīvesvietu izvēlētos jauni cilvēki un tie, kuri šeit dzīvo, justos pēc iespējas labi.

Vizītes noslēgumā G.Sīviņš viesiem pasniedza nelielas Ogres novada pašvaldības dāvaniņas un vēlēja jauniešiem labi un saturīgi pavadīt laiku Ogrē.

Uddevallas ģimnāzija ir minētā projekta koordinators. Projekta ietvaros šī gada sākumā Ogres 1. vidusskolas skolēni viesojās Zviedrijā. Tagad zviedri ieradušies pie projekta partneriem Ogrē. “Projekts “Open market Latvia – Sweden” ir saistīts ar biznesa ievirzi, jo projektā piedalās jaunieši, kuri vidusskolā apgūst biznesa ievirzes izglītību. Projekta ietvaros jaunieši apmeklē uzņēmumus Latvijā un Zviedrijā, tiekas ar uzņēmējiem, uzklausa viņu biznesa stāstus,” projektu raksturo I. Grigorjevs.

Jaunieši no Zviedrijas Ogrē ieradās pirmdien un šeit būs līdz pat sestdienai. Šīs nedēļas laikā viņi iepazīsies ar mācību darbu Ogres 1. vidusskolā, apmeklēs dažas mācību stundas, apskatīs Ogri un Ikšķili, viesosies Ogres tehnikumā, dosies uz bērzu sulu ražotni SIA “Sula” (vadītājs Linards Liberts), uzņēmumu Tette Ette, LIAA Ogres inkubatoru, piedalīsies pasākumā “Kalna skolas festivāls 2019” Ogres 1. vidusskolā, dosies ekskursijā uz Forumcinemas un Gastro tirgu Rīgā.