Aprīļa beigās Jumpravas pamatskolas skolēni devās uz Poliju, lai kopā ar partnerskolām no Polijas, Spānijas, Turcijas un Francijas piedalītos Erasmus+ projekta “Get into the Green Scene” piektajā, noslēdzošajā mobilitātē.
Mēneša pēdējā nedēļā, no 23. līdz 28. aprīlim, Jumpravas pamatskolas skolēni Melānija Brazule, Emīlija Žukele, Leinards Ozoliņš, Haralds Kristapurs, Ernests Kristapurs un skolotājas Ilze Kovalevska, Inese Kristapure un Evija Kozlovska #ErasmusPlus projekta "Get into the Green Scene", līguma nr. 2020-1-LV01-KA229-077484_1, ietvaros uzsāka ceļojumu uz Polijas galvaspilsētu Varšavu.
Šoreiz apmācību pasākuma tēma – “Dzīve lauku saimniecībā, animācija un ekoloģiskās pēdas nospiedums”. Ierodoties Frederika Šopēna lidostā, mūs ar prieku sagaidīja partnerskolas Spoleczna Szkola Podstawowa nr 4 im.Wl.Grabskiego viesģimenes un projekta koordinatore Polijā - Anna Hawlik. Skolēni ar satraukumu sirdī iepazinās ar jaunajiem draugiem un devās uz savām jaunajām “mājām”.
Nedēļa iesākās ar direktores vietnieces sirsnīgo uzrunu viesiem. Saņēmuši laba vēlējumus un dāvaniņas, devāmies ārpus Varšavas uz lauku saimniecību, kur internacionālās grupās skolēni piedalījās vairākās darbnīcās, iepazīstot Polijas tradicionālos ēdienus, dzīvniekus un dzīvi lauku saimniecībā un pagatavoja griķu sēnalu spilventiņus. Tādējādi mācoties no senču gudrībām visam atrast pielietojumu. Aktivitātes lauku sētā noslēdzās ar desiņu cepšanu uz ugunskura.
Otrdien viesi iepazinās ar skolu, katrs partneris prezentēja savu valsti un skolu. Strādājot pāros, skolēni veidoja komiksus par dabas aizsardzību un ilgtspējību. Pirms mobilitātes katram partnerim bija uzdevums – izveidot mazu pamācošu filmiņu, kā izglābt planētu un samazināt ekoloģiskā nospieduma pēdas. Tās arī tika prezentētas. Dienas noslēgumā skolēni tika aicināti gatavot kukaiņu mājas, lai pilsētā dzīvojošie skolēni arī varētu iepazīt kukaiņu daudzveidību un varētu tos vērot.
Trešdien Polijas skolēni bija sagatavojuši interesantus faktus par galvaspilsētu un tās vēsturi. Darbojoties jauktās valstu komandās, tika izstaigāta Varšavas vecpilsēta un uzzināts par tās nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. Šajā dienā ceļš mūs aizveda arī uz Varšavas Universitāte bibliotēku, uz kuras jumta iekārtots viens no lielākajiem jumta dārziem Eiropā. Paviesojāmies pasakainajā Lazenku parkā un vērojām, kā brīvā vaļā dzīvojas pāvi un skraida vāveres. Nesot sauju riekstu par ciemakukuli, devāmies tās pabarot. Izdevās!
Nākamajā dienā mērojām pagaru ceļu ar autobusu uz Krakovas pilsētu, kur gida vadībā daudz interesanta uzzinājām par Polijas pirmo galvaspilsētu. Skolēnus gaidīja arī Quizizz tests par jauniegūtajām zināšanām. Pārlaiduši nakti “spoku namiņā”, apmeklējām “baltā zelta” - Bohņas sāls – raktuves. Pazemē ar multimediju ekspozīciju palīdzību iepazināmies ar seno cilvēku darbu sāls raktuvēs.
Tā, visiem kopā darbojoties, pienāca piektdiena un laiks atvadām gan no viesģimenēm, gan Polijas. Šķirties no jauniegūtajiem draugiem nebija nemaz tik viegli, bet sirdis silda atmiņas par braucienu un kopā pavadīto laiku, kā arī uzaicinājumi braukt ciemos vienam pie otra. Iespējams, šī viesošanās kļūs par ilgstošas draudzības sākumu.
Sirsnīgs paldies poļu viesģimenēm par viesmīlīgo uzņemšanu, par to, ka pēc dienas oficiālajām aktivitātēm sagaidīja mūsu bērnus pie skolas, lai piedāvātu vēl savu – neoficiālo programmu, padarot kopā pavadīto laiku neaizmirstamu un viesošanos Polijā vēl īpašāku.
Prieks arī par mūsu bērnu atraisītību un atsaucību, drosmi sadarboties komandā ar citu valstu pārstāvjiem. Pasākuma laikā tika vingrinātas un papildinātas zināšanas ne tikai angļu valodā, bet apgūti vārdi arī poļu un citās valodās.