Ogre Ziņas, jaunumi
Pašvaldības darbinieki piedalās labiekārtošanas darbos Špakovska parkā

Ar Ūsiņa dienu senlatviešu kalendārā iezīmējas vasaras sākums. Dabā viss plaukst un zaļo, ganos tiek dzīti lopi un pieguļā jāti zirgi, sākas lielais lauka darbu cēliens. Tāpēc mūsu senčiem šī ir bijusi svinama diena.

Ūsiņš senlatviešu mitoloģijā ir gaismas dievs, auglības simbols, zirgu un bišu aizgādnis. Viņš ierodas kā mīļš un gaidīts viesis un atnākdams atnes zaļu zāli, lapas, pieguļnieku dziesmas, bet galvenais- tas ierodas rūpēties par ļaudīm un zirgiem vasarā. Svētkos valda prieks un jautrība, notiek rumulēšanās- laistīšanās ar ūdeni.

Ūsiņa dienai veltītā pasākumā Ogres Špakovska parkā dziedāsim, iesim rotaļās, uz ugunskura gatavosim un ēdīsim Ūsiņa dienas rituālo ēdienu pantāgu, kā arī draudzēsimies ar svētku galvenajiem viesiem- zirgiem no "Dabas zirgu biedrība". Zirgus varēs apmīļot, klausīties stāstus par mītiem un patiesību par zirgiem latviešu folklorā, kā arī uzdot jautājumus.

Pasākumu vadīs folkloriste un dievture Līga Skujiņa. Viņa darbojas Tomes folkloras kopā "Graudi" un aktīvi kopj mūsu senču tradīcijas, gadskārtas, ģimenes godus un latviskās vērtības. Kopā ar Ķeguma Brīvajiem Danču Muzikantiem spēlē un vada dančus godos un citos pasākumos.

Pasākums notiks Špakovska parka kalnā dienvidu nogāzē pie dzirnakmeņiem. Automašīnas lūgums novietot stāvvietā kalna augšējā daļā pie skatu torņa.

Pasākumu organizē SIA "Pietura ģimenei" un biedrība "Ogriņa". Laika apstākļu dēļ pasākums no 21. maija pārcelts uz 22. maiju plkst.16.00.

Pasākums notiek ar Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "R. A. D. I. - Ogres novadam" finansiālo atbalstu.