Koncerts

18. novembrī Ogrē notika vairāki pasākumi, veltīti Latvijas Republikas Proklamēšanas 99. gadadienai.

Ekumēniskajā dievkalpojumā vienojas lūgšanā

Dievkalpojums

18. novembra rīts Ogrē sākās ar Latvijas Republikas Proklamēšanas 99.gadskārtai veltītu ekumēnisko dievkalpojumu Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Dievkalpojumā piedalījās evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Mārtiņš Kalējs, evaņģēlists Pāvils Naumovs, Svētā Meinarda Romas Katoļu draudzes priesteris Andrejs Trapučka, Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Muzicēja ērģelniece Diāna Jaunzeme – Portneja un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Ogres Mūzikas skolas meiteņu ansamblis (diriģente Gunita Bičule).

Neskartā daba fotomākslinieka acīm

Izstāde

Pēcpusdienā Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē tika atklāta Ogres foto kluba vecbiedra Mārtiņa Vilipsona fotogrāfiju izstāde “Ar dabu uz tu”. Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa atklāja, ka kultūras centra Izstāžu zāli plānots iedzīvināt ar mūsu pašu mākslinieku darbu izstādēm. Pirmā - Oļģerta Kraukļa darbu izstāde, nu apskatāmi M.Vilipsona darbi. “Izstāde tapusi, sadarbojoties ar Ogres foto klubu un tā vadītāju Vitautu Mihalovski. Izstādē redzam Mārtiņa skatījumu uz dabu, dabas neskarto šķautni. Mākslinieks ar savām acīm un intuīciju atspoguļo to dabu, kurā cilvēks nav iejaucies, kā redzam, tās nav izskaistinātas bildītes,” sveicot mākslinieku, sacīja A.Purviņa. Mākslinieku sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. V.Mihalovskis atzina, ka kopā ar fotogrāfu sākuši mācīties izteikties fotogrāfijas valodā pirms 45 gadiem. Šajā izstādē redzama tā valoda, kurā M.Vilipsons gadu gaitā iemācījies runāt caur savām fotogrāfijām, turklāt par tām interesi izrādījuši japāņi.

Izstāde Ogres novada Kultūras centrā būs apskatāma līdz 23. novembrim un to varēs apskatīt stundu pirms pasākumiem Lielajā zālē vai piesakot vizīti, zvanot pa tālruni 650 24680.

Saņem balvu “Gada ogrēnietis”

Pēc izstādes atklāšanas Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē notika skaists svētku koncerts, kura ieskaņā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa pasniedza apbalvojumu "Gada ogrēnietis 2017".

Apbalvojums nominācijā “Sociālais darbs” tika pasniegts Jurijam Lanavojam,  Ogres novada Sociālā dienesta dienas centra “Saime” vadītājam. J.Lanavojs klātesošos sveica svētkos un pateicās Dievam par skaisto zemi, kurā dzīvojam, jaukajiem cilvēkiem sev apkārt, par savu ģimeni, kolēģiem, kā arī mīļajiem “saimeniekiem”, ar kuriem viņš ir kopā jau 13 gadus. “Saimes” vadītājs atzina, ka viņš “vienkārši dzīvo ar tām vērtībām, kas ir viņā pašā”, tās palīdzot pieņemt lēmumus un dzīvot. J.Lanavojs pateicās ogrēniešiem par sava darba novērtēšanu.

Juris Janavojs

 

Nominācijā “Kultūra” apbalvojums tika pasniegts Gunitai Bičulei, Ogres novada Kultūras centra Jauniešu kora “Impulss” galvenajai diriģentei. G.Bičule atzina, ka izvirzīšana balvai “Gada ogrēnietis” viņai bijis liels un patīkams pārsteigums, kā arī pagodinājums. Diriģente pateicās gan jauniešiem, ar kuriem viņa strādā, gan kolēģiem – viņas panākumi ir visas šīs komandas kopīgie panākumi. “Savu darbu uztveru kā misiju, un, ja man izdodas kādu jaunieti “saslimdināt” ar dziedāšanu, ar kora dziedāšanu, ar Dziesmu svētkiem, tad jūtos savu misiju izpildījusi. Kurš cits tad Mežaparka estrādē dziedās Jāzepa Vītola “Gaismas pili”, ja ne mūsu jaunieši? Es ticu, ka Latvija un Dziesmu svētki pastāvēs, un Latvija sagaidīs ne tikai savu simtgadi, bet arī 200 un 300 gadus,” saņemot balvu, sacīja G.Bičule.

Gunita Bičule

Nominācijā “Labdarība” apbalvojumu saņēma Suntažu pagasta iedzīvotāja Adrija Upeniece. Balvas ieguvēja pateicās tiem, kuri ir pamanījuši viņas veikumu. “Es ceru, ka ar savu piemēru spēju cilvēkos radīt mīlestību pret citiem, līdzjūtību un sapratni pret citiem. Nav jau tikai savas problēmas, ir arī citi, kam var piepalīdzēt savu iespēju robežās. Novēlu citiem nebūt vienaldzīgiem pret līdzcilvēkiem,” sacīja A.Upeniece.

Adrija Upeniece

 

Savukārt nominācijā “Sports” balvu saņēma basketbola kluba “Ogre” treneris Artūrs Vosockis-Rubenis. Treneris svētku dienā bija līdzās saviem sportistiem, turpinot nest Ogres vārdu Latvijas mērogā, un aizvadīja spēli Valmierā.

Svētki turpinājās ar koncertuzvedumu "Tavs vārds - Latvija!", kurā uzstājās Ogres novada Kultūras centra kori "Ogre", "Impulss", "Rasa", "Grīva", "Altera", Ogres skolotāju kamerkoris, tautas deju ansamblis "Ogre", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Raksti" un senioru deju kolektīvs "Ogrēnietis", Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope, grupa "Mākoņi". Koncertuzveduma režisore Agneta Krilova – Bērziņa, horeogrāfs Edgars Tabors, virsdiriģenti Aira Birziņa, Gunita Bičule un Alvis Bērziņš.

Priekšsēdētāja E.Helmaņa uzruna svētkos

Egils Helmanis

Ogrēniešus svētkos sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. Priekšsēdētājs uzsvēra, ka mūsu valsts, Latvija, spējusi veidoties un attīstīties, pateicoties stiprām personībām, kuras spējušas pieņemt pareizos lēmumus. E.Helmanis pieminēja Krišjāņa Valdemāra drosmi. Studējot Tērbatas universitātē, K.Valdemārs pie savām studenta istabas durvīm piestiprināja norādi, ka tajā dzīvo latvietis. Tas 19. gadsimta vidū. Jaunlatviešu kustības aizsācējs nebaidījās būt nesaprasts vai izsmiets, nebaidījās no savas identitātes. E.Helmanis atgādināja, ka iedzīvotāju skaits Latvijā strauji sarūk. “Ja mēs gļēvi noskatīsimies no malas – nekas nemainīsies, bieži vien vajag peldēt pret straumi, lai kaut ko izmainītu,” uzsvēra E.Helmanis. Priekšsēdētājs atgādināja par Latvijas armijas un Latviešu leģiona virsnieku Vili Janumu, kura lēmums 1945. gada maijā, liekot savai kaujas grupai iziet no Berlīnes, paglāba tūkstoš vīru no drošas nāves un gūsta. Pieminēja kolhoza “Lāčplēsis” priekšsēdētāju Edgaru Kauliņu, kurš nebaidījās nepildīt noziedzīgas pavēles, tādējādi paglābjot lielvārdiešus no izsūtījuma Sibīrijā. “Būtiski, kādus ceļus mēs ejam. Ir plati, ērti ceļi, un ir šauri, grūti ceļi. Ja izvēlamies grūtos, varam sasniegt daudz. To rāda vēsture, mūsu personības. Novēlu visiem piedzīvot to, lai Latvijā būtu vairāk tādu personību, kas spēj uzņemties atbildību, peldēt pret straumi. Mums ir vajadzīgi tādi cilvēki, kas cīnās par mūsu tiesībām Briselē, par tiesībām mūsu valstī un novadā. Cīnās, lai lauki nepaliktu tukši, lai tur neslēgtu skolas. Būtiski atcerēties, ka mūsos katrā ir šāda personība. Vai tā piedzimst, vai nepiedzimst, bet tā top. Top no tā, kādus lēmumus mēs pieņemam, kādus ceļus ejam. Dievs, svētī Latviju!” vēlēja E.Helmanis.

Latvijas valsts svētki noslēdzās ar krāšņu uguņošanu laukumā pie Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas.