Kontakti

info [at] fotoklubsogre.lv
Foto klubs "Ogre"

  Kas mēs esam?

  Foto klubs "Ogre" ir domubiedru grupa, kurā satiekas dažādu vecumu un pieredzes fotogrāfi. Tā ir kopiena, kurā fotogrāfi paplašina zināšanas un pilnveido prasmes, dalās pieredzē un apmainās ar viedokļiem. Foto kluba biedri ir ne tikai ogrēnieši un novadnieki. Uz Ogri brauc arī fotogrāfi no citām pilsētām, kurus vieno kopīgas intereses. Lai arī foto klubā "Ogre" ir dažādu nozaru fotogrāfi, kluba galvenais virziens ir autorfotogrāfija un radošais dokuments, fotogrāfija kā mākslinieciska pašizpausme.

  Ko mēs piedāvājam biedriem?

  Foto klubs “Ogre” ir iespēja atrast domubiedrus, kolēģus un sadarbības partnerus. Kluba mērķis ir sniegt fotogrāfiem iespēju izglītoties un apmainīties ar pieredzi. Tā ir vieta, kur gūt iedvesmu un motivāciju darboties radošajā fotogrāfijā, parādīt savus darbus un gūt atgriezenisko saiti. Kluba biedriem ir iespēja piedalīties pasākumos: izstādēs, lekcijās, konkursos, plenēros, meistarklasēs un tikties ar interesantiem autoriem.

  Mūsu vēsture

  Foto klubs “Ogre” darbojas kopš 1969.gada un ir viens no senākajiem Latvijas aktīvajiem foto klubiem. Mēs lepojamies ar savu vēsturi un tradīcijām. Foto kluba ilggadējā vadītāja Egona Spura (1931-1990) fotogrāfijas ir iekļautas Latvijas Kultūras kanonā. Ilggadējais vadītājs Vitauts Mihalovskis (1946-2020) ir Ogres Goda pilsonis. Kluba kādreizējo biedru - Egona Spura, Intas Rukas, Andreja Granta, Vitauta Mihalovska, Mārtiņa Zelmeņa, Raimo Lielbrieža un citu – darbi veido Latvijas mūsdienu fotogrāfijas klasiku.

  Mūsu darbība

  Vairāk kā 50 darbības gadu laikā ir notikušas neskaitāmas izstādes un citi pasākumi. No 2018.gada foto kluba “Ogre” vadītāja ir Dace Voitkeviča.

  Foto klubs tradicionāli organizē vasaras plenērus Ogres novadā, kuros veido novada cilvēku portretu galeriju un iemūžina vietējo vidi. Trīs reizes ir notikusi akcija ar kultūrvēsturisku nozīmi - “Viena diena Ogres novadā”, kurā piedalās fotogrāfi no visas Latvijas. Kluba biedru darbi ir vairākas grāmatās par Ogri - “Ogre 85”, “Laiks Ogrē”, Ogres Vēstures un Mākslas muzeja raksti, “Viena diena Ogres novadā 2009”.

  Kopš 2009.gada tiek organizēts starptautisks fotogrāfijas simpozijs “Egona Spura ceļš", kurā piedalās fotogrāfi no Latvijas un kaimiņvalstīm. Tas ir vienīgais ilgstoši un regulāri notiekošais fotogrāfijas pasākums Latvijā, kas iepazīstina ar mūsdienu Latvijas un citu valstu fotogrāfiju. Foto klubs aktīvi sadarbojas ar Ogres novada pašvaldību, Ogres Tūrisma Informācijas centru, novada bibliotēkām, muzejiem, kultūras centriem un uzņēmumiem.

  Foto klubu "Ogre" pārstāv biedrība OFK (Ogres foto klubs). 2022.gadā biedrībai OFK ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss kultūras jomā. 

   

  Papildu informācija