Kontakti

omms [at] ogresnovads.lv

Atrašanās vieta

Ogre, Brīvības iela 11, LV-5001

Kancelejas darba laiks:

  • Pirmdiena 9.00-19.00
  • Otrdiena 9.00-18.00
  • Trešdiena 9.00-18.00
  • Ceturtdiena 9.00-18.00
  • Piektdiena 9.00-15.00
  • Sestdiena Slēgts
  • Svētdiena Slēgts

Darbinieki

Mākslas skola

Jau kopš 1991.gada Ogrē darbojas MĀKSLAS SKOLA un gandrīz visu laiku tā ir saistīta ar ēku Brīvības ielā 11. Gaiša, mazliet noslēpumaina, ar jumta izbūvēm un ieapaļiem logiem, pret ielas stūri vērstu tornīti ar vējrādītāju, tā ik pēcpusdienu laipni sagaida katru nācēju un vēlā vakarā, pavadot pēdējos audzēkņus, pamazām izdzēš gaismas logos, kā aizverot acis.

Vismazākie solīši, kas dipina pa skolas gaiteņiem, pieder četrgadīgajiem, kuri sāk savas skolas gaitas VIZUĀLĀS MĀKSLAS GRUPIŅĀS. Mazajiem māksliniekiem paaugoties, piedāvājums kļūst plašāks - var izmēģināt roku ne tikai zīmējot un gleznojot, veidojot no māla, apdarinot tekstilmateriālus, bet arī gleznojot uz zīda, porcelāna, apstrādājot koku.

Lielākie no 10 gadu vecuma var izvēlēties apgūt PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU. Pavasarī krietns bariņš bērnu gan no Ogres, gan Ikšķiles, Ķeguma, Salaspils, Suntažiem, Lielvārdes sanāk uz iestājeksāmeniem. Tālākais atkarīgs no pašiem - vai pietiks spēka un pacietības piecu gadu garumā vismaz trīs dienas nedēļā vilkt līnijas un ēnot laukumus, jaukt krāsas un noklāt kartonus, pētīt bilžu reprodukcijas un rakstīt izstāžu recenzijas, maketēt un modelēt, griezt un veidot, fotografēt un darīt vēl daudz ko citu, bez kā nav iedomājama skolas dzīve.

Vasarā gaidīs “ZAĻĀS PRAKSES” ar klejojumiem pa Ogres skaistākajām vietām un izbraukumiem uz tuvākām vai tālākām vietām. Ik gadu uz konkursiem Japānā, Taivānā, Ungārijā, Polijā, Somijā ceļo audzēkņu darbi, atpakaļ atnesot sūtījumus ar diplomiem un medaļām. Bet skolas pirmajā stāvā ļoti bieži ir svētki - te ir izstāžu zāle, un gada laikā tiek sarīkotas 15-20 izstādes. Darbus no zaļās prakses nomaina pusgada mācību darbi, tiem seko visu vizuālās mākslas grupu un pulciņu veikums, arī citu skolu vai mākslinieku darbi.

Bet bēniņstāvā, STUDIJĀ, pulcējas lielāki un pavisam lieli audzēkņi, kuri gatavojas iestājeksāmeniem zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā. Prieks lasīt mūsējo vārdus uzņemto sarakstos Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, Amatniecības vidusskolā, J.Rozentāla mākslas vidusskolā, Mākslas akadēmijā, Tehniskajā universitātē un citās ar mākslu saistītās skolās un augstskolās. Citi te vienkārši atrod vietu, kur radoši izpausties.

Bijušie audzēkņi reizēm ienāk vecajā skolas ēkā, pastāsta, kā iet, pavēro, kā iet mums. Viss ir tāpat: audzēkņi sarauj darbus pirms skatēm, ilgi aizkavējas pie kafijas automāta starpbrīdī, skolotāji pazūd uz “piecām minūtēm”, līst krāsu ūdeņi no steidzīga gleznotāja apgāztās bundžas, trūkst dzēšgumiju, pazūd un atrodas skices, stāv svētie un neaizskaramie uzstādījumi, autoru pamesti ģeniāli darbi apņurcītiem stūriem, rodas un brūk nākotnes plāni un pilis.

VISS IR TĀPAT UN VIENMĒR NO JAUNA.