Ogres novadnieka karte 2023 kolāža

Ogres novada iedzīvotāja karte (“Ogres novadnieka karte”) ir šajā novadā deklarēto iedzīvotāju identifikācijas dokuments, kura būtība ir motivēt iedzīvotājus deklarēties Ogres novadā, palielināt izpratni par iedzīvotāju samaksāto nodokļu izlietojumu un saņemt priekšrocības par samaksātajiem nodokļiem.

Ogres novada pašvaldības saistošajos noteikumos un domes lēmumos dažādām novadā deklarēto iedzīvotāju kategorijām noteikto priekšrocību un atvieglojumu saņemšanu (piemēram, braukšanas maksas atvieglojumi Ogres novada sabiedriskajā transportā, maksas atvieglojumi PA "Ogres komunikācijas" struktūrvienības peldbaseins "Neptūns" apmeklējumam), kā arī lojalitātes programmas ietvaros piedāvāto atlaižu un priekšrocību saņemšanu, paplašina skolēna apliecības izmantošanas iespējas.

  • skolēna apliecības funkciju;
  • braukšanas maksas atvieglojumu saņemšana sabiedriskajā transportā;

  • pašvaldības apmaksāto pusdienu saņemšanu skolas ēdnīcā;

  • Ogres 1. vidusskolas, Ogres Centra pamatskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Jaunogres vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Ikšķiles vidusskolas, Tīnūžu sākumskolas, Ikšķiles Brīvās skolas, Ķeguma vidusskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Lielvārdes pamatskolas, Madlienas vidusskolas, Suntažu vidusskolas, Ķeipenes pamatskolas skolēniem – drošības funkciju, t.i., skolā iekļūt var tikai attiecīgās skolas skolēni un personāls.

Informācija par pieteikšanos Ogres novada skolēna kartei un tās priekšrocībām:

Ogres novada pašvaldība ir ieviesusi diennakts tālruņa numuru +371 65035933, uz kuru Ogres novadnieka vai Skolēna kartes turētājs var zvanīt, ja karte ir nozaudēta (pēc zvana saņemšana karte tiks nobloķēta).

Ogres novada iedzīvotāja un Ogres novada skolēna karte nodrošina lojalitātes programmā iekļauto priekšrocību izmantošanu:

Ogres novada iedzīvotāju un skolēnu kartes īpašniekiem, kā arī novadā deklarētajiem lietotnes “Ogres novadnieks” lietotājiem ir iespēja izmantot īpašas atlaides un piedāvājumus, ko piedāvā jau daudzi uzņēmumi Ogres novadā un arī ārpus novada, kā arī pašvaldības iestādes - Ogres novada Kultūras centrs, Ogres Vēstures un mākslas muzejs, PA "Ogres komunikācijas" struktūrvienības peldbaseins "Neptūns".

Lietotnē piedāvājumus iespējams apskatīt un izmantot sadaļā "Piedāvājumi", savukārt pašvaldības mājaslapā www.ogresnovads.lv ar uzņēmēju piedāvājumiem var iepazīties sadaļā "Ogres novadnieka karte", apakšsadaļā "Uzņēmēju piedāvājumi" vai ŠEIT.

Klātienē pieteikumus kartes saņemšanai var iesniegt:

  • Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, 1. stāvā (darba laiks: pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās no plkst.8.00 līdz 17.00, otrdienās no plkst. 8.00 līdz 18.00, piektdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, sestdienās un svētdienās - slēgts);

  • Ogres novada Tūrisma informācijas centrā (ONTIC) Brīvības ielā 18 (darba laiks: pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst.10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00, svētdienās - slēgts).

Pieteikties kartei var lietotnē “Ogres novadnieks”, sadaļā “Vairāk” izvēloties sadaļu “Ogres novada iedzīvotāja karte” (informatīvā ziņojuma beigās ir izvēlne “Pieteikties kartei”). Reģistrēties Ogres novada iedzīvotāja kartes saņemšanai var arī portālā www.epakalpojumi.lv.

Karti izsniedz Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā pēc tam, kad īsziņas veidā mobilajā tālrunī vai pa e-pastu iedzīvotājs saņem informāciju par to, ka karte ir gatava un var nākt to saņemt. Karte tiek sagatavota divu nedēļu laikā pēc iesnieguma iesniegšanas.

Lai saņemtu Ogres novada iedzīvotāja karti, personai jāuzrāda pase vai personas apliecība (ID karte). Cita persona karti var saņemt uz kartes pieteicēja vai pilnvarotās personas pilnvaras pamata.

Ja personai Ogres novada iedzīvotāja karte tiek izsniegta bez maksas, jāuzrāda atbilstošs dokuments, kas apliecina tiesības saņemt karti bez maksas (pensionāra apliecība, politiski represētās personas apliecība, invalīda apliecība, daudzbērnu ģimenes (ģimene, kuras aprūpē ir 3 vai vairāk bērnu) statusu apliecinošs dokuments, trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu apliecinoša izziņa).

Saskaņā ar domes lēmumu Ogres novada iedzīvotāja karti bez maksas var saņemt:

  • Ogres novada vispārējo izglītības iestāžu skolēni;

  • Ogres novadā deklarētie pensionāri, politiski represētās personas, trūcīgās un maznodrošinātās personas, daudzbērnu ģimenes, personas ar invaliditāti.

Pārējiem Ogres novadā deklarētajiem iedzīvotājiem par karti jāmaksā 2 eiro.
Personas, kuras nav deklarētas Ogres novadā, Ogres novada iedzīvotāja karti var iegūt, samaksājot 200 eiro.

Par Ogres novada iedzīvotāja kartes izgatavošanu iespējams norēķināties:

  • Klientu apkalpošanas centrā skaidrā naudā vai ar karti (Ogres novada pašvaldības kases darba laiks (pirmdiena 10.00 - 12.00, 13.00-16.00; otrdiena 10.00 - 12.00, 13.00-18.00; trešdiena 10.00 - 12.00, 13.00-16.00; ceturtdiena 10.00 - 12.00, 13.00-16.00; piektdiena 8.00-12.00; sestdiena, svētdiena slēgts);

  • ar pārskaitījumu internetbankā vai kredītiestādē un Latvijas Pasta nodaļās, norādot šādus rekvizītus:

Saņēmējs: Ogres novada pašvaldība
Reģistrācijas Nr. 90000024455
Norēķinu konts: Valsts kase LV25TREL9800890740210, TRELLV22
Maksājuma mērķis: Ogres novada iedzīvotāja kartes izgatavošana, vārds, uzvārds, personas kods.

Ja maksājums veikts internetbankā, lūgums, nākot izņemt karti, uzrādīt maksājuma dokumentu.

Ogres novadnieka kartei ir iespēja piesaistīt maksāšanas līdzekli – Mobilly maciņu. Pievienojot savu Ogres novada iedzīvotāja karti Mobilly kontam, iespējams apmaksāt pusdienas Ogres 1. vidusskolā, Jaunogres vidusskolā, Ogres sākumskolā un Ogres Valsts ģimnāzijā un iegādāties braukšanas biļeti pašvaldības sabiedriskajā transportā, maksājot ar līdzekļiem no sava virtuālā maciņa.

Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar Mobilly pakalpojumu piedāvā Ogres novadnieka kartes turētājiem, arī Ogres novada skolu skolēniem un novadā deklarētajiem pensionāriem.

Izmantot karti kā maksājuma līdzekli īpaši ērti ir vecākiem, kuriem tagad ir iespējams nosūtīt naudu uz bērna Mobilly kontu, lai ikdienā bērns varētu norēķināties skolā vai sabiedriskajā transportā, neņemot līdzi skaidru naudu vai maksājumu karti.

Sīkāka informācija par to, kā Ogres novadnieka kartei piesaistīt Mobilly kontu, atrodama mobilly.lv/ogres-novada-iedzivotaja-karte/.