Missing multivides elements.

Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīme Agitai Auziņai pasniegta 1997. gadā.

Agita Auziņa (26.07.1933.) dzimusi Bauskā. Agitas mamma bijusi skolotāja, tētis – Latvijas armijas virsnieks, represēts, miris Sibīrijā.

A. Auziņa mācījusies Bauskas septiņgadīgajā skolā, pēc tam Bauskas vidusskolā. Beigusi Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtu, pēc tam studējusi Rīgas medicīnas institūtā. “Jau studiju gados, ceturtajā kursā, uzsākot mācības dzemdniecības un ginekoloģijas klīnikā, zināju, ka izvēlēšos tieši šo specialitāti,” viņa atklāj, “praktiskās nodarbības mūsu grupai vadīja docente Miķe. Mani ļoti ietekmēja docentes personība, viņas plašās teorētiskās zināšanas dzemdniecībā un ginekoloģijā, bagātā darba pieredze, augstā erudīcija.” Strādājot studentu zinātniskajā pulciņā, docentes Miķes vadībā Agita veikusi vairākus zinātniskus pētījumus, kas devis pamatus arī vēlākajā dzīvē praktiskos novērojumus apkopot vairākās publikācijās.

Viņa atzīst, ka savu darbu dara no sirds, pielietojot visas savas zināšanas un palīgmetodes. “Ir liels gandarījums, kad pēc ārstēšanās varu savai pacientei pateikt: “Jūs esat vesela!” Ārstēju jau trešo paaudzi. Nereti slimnieces atceras, ka esmu pieņēmusi dzemdības viņai un viņas meitai. Darbs medicīnā ir komandas darba. Mans tuvākais palīgs jau 30 gadus ir vecmāte Ināra Leiere, ļoti zinoša un sirsnīga, viņa jebkuru darbu veic ar augstu pienākuma apziņu.”

Ogrē Agitai aizritējuši 37 dzīves gadi. “Pirmās atmiņas man saistās ar brīnišķīgo dabu, Ogres upi, Zilajiem kalniem, priedēm un eglēm,” viņa atceras, “arī ar taciņu gar upi, ko vairākus gadus ik rītu mēroju, ejot no stacijas uz darbu slimnīcā, jo pirmos gadus dzīvoju Rīgā.”

Atmiņā palikuši arī laipnie, atsaucīgie Ogres pilsētas izpildkomitejas darbinieki, kuriem vēl joprojām A. Auziņa ir pateicīga par iespēju dzīvot ļoti skaistā vietā. “Viennozīmīgi – Ogre ir mana pilsēta, ar tās izaugsmi, ar vērienīgiem kultūras pasākumiem, ar brīnišķīgiem cilvēkiem, ar drosmīgiem projektiem, kas veicina ogrēniešu labklājību – jaunas slimnīcas celtniecība, pilsētas labiekārtošana un citi, cerībā nākotnē kļūt Eiropas skaistāko un sakoptāko pilsētu skaitā. Tas ļoti iepriecina un dod pozitīvu enerģiju darbam,” saka A. Auziņa.

A. Auziņas vīrs Bruno bijis skolotājs, meita Dace – grāmatvede-ekonomiste, dēls Andris miris. Ārstei ir četri mazbērni: Mārtiņš, Gatis, Guntis un Guna. Mazdēliņam Kristoferam ir gads.

Pirms Latvijas neatkarības atgūšanas A. Auziņa saņēmusi Veselības aizsardzības ministrijas Goda rakstu, kā arī Atzinības rakstu no Ogres rajona izpildkomitejas. Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi A. Auziņai pasniedza 1997. gadā. Šim apbalvojumam ārsti izvirzīja viņas pacientes.