Alfons Normunds Āliņš

Ogres Goda pilsoņa nosaukums Alfonam Normundam Āliņam piešķirts 2007. gada 8. novembrī.

Alfons Normunds Āliņš (02.08.1932.-24.09.2010.) pirms kara sācis mācīties Ogres pamatskolā, beidzis Rīgas 1. vidusskolu un Tautas universitātē apguvis tiesību zinātņu pamatus, mācījies menedžeru kursos Rīgas Politehniskajā institūtā un sociālo darbinieku kursos Dānijā. Visa darba mūža garumā ik gadu piedalījies dažādos arodbiedrību kursos. No 1994. gada, nomainot Aivaru Kalniņu, ievēlēts par Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja vietnieku, nodibinājis Ogres LPF Ogres apvienību un ir tās priekšsēdētājs. LPF viņš darbojies vairāk kā 10 gadus, kuru laikā daudz paveicis Latvijas pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošanā.

A.N.Āliņš visu savu darba mūžu ir strādājis Ogres pilsētā gan kā kultūras nama mākslinieciskais vadītājs no 1954. gada, gan kā Patērētāju biedrības autobāzes transporta daļas dispečers no 1961. gada, gan kā Ogres rajona Remontu un celtniecības pārvaldes transporta daļas vadītājs no 1963. gada līdz 1992. gadam. No 1994. līdz 2008. gadam bijis Ogres kapu pārzinis. Ieguldījis darbu Ogres kapličas rekonstrukcijā un kapu saimniecības darba uzlabošanā. Atmodas laikam sākoties, aktīvi darbojies Tautas Frontē un piedalījies barikāžu dienās 1991. gada janvārī. Darbojoties šajās nevalstiskajās organizācijās, daudz paveicis ne tikai Ogres, bet visas Latvijas pensionāru stāvokļa uzlabošanā. Bijis ievēlēts par Ogres pilsētas domes deputātu, vadījis administratīvo komisiju.

A.N.Āliņš Ogrē aizvadījis 70 savus mūža gadus, no kuriem 50 šeit aizritējuši darba gaitās. “Latvijā man nav tuvākas vietas dvēselei, kā Ogre,” atzinis A.N.Āliņš, “esmu redzējis Vjetnamu, Koreju, Zviedriju, Dāniju, Vāciju, Poliju, Lietuvu, Igauniju, Krieviju, bet nekur nav tik jauki kā Latvijā – Ogrē. Žēl tikai, ka palikušas vien atmiņas par Ogri kā kūrortpilsētu ar plašām atpūtas vietu iespējām - Rīgas piepilsētas statuss Ogrē paveicis savu.”

Ogres Goda pilsoņa nosaukums A.N.Āliņam piešķirts 2007. gada 8. novembrī.

Ogres Goda pilsonis bijis pārliecināts, ka viņa tuvākie cilvēki, ģimene, ir viņa cietoksnis, kura durvis visiem nav atvērtas. A.N. Āliņa sieva un meita strādā Ogrē – elektronikas un banku nozarē, dēls ir datorspeciālists un strādā Rīgā. Viņam ir vēl viens dēls un divi mazbērni.