Kultūra Ogres novads Ziņas, jaunumi
Ogres centrs maija svētkos 2023

1. maijā, kas ir Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena un Darba svētki, Ogrē un Suntažos notiks stādu gadatirgus, savukārt  3. un 4. maijā - pasākumi, veltīti Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai – koncerti, puķu un koku stādīšana, kopīgas maltītes un erudīcijas spēles.

1.maijs

• Plkst.9.00 Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā, sāksies pavasara stādu tirgus. Tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iegādāties koku, krūmu un ziedu stādus, kā arī saņemt zinošu pārdevēju konsultācijas par to stādīšanu un kopšanu. Plkst. 11.00 uz Pilsētas skvēra skatuves ar latviešu tautas un pasaules deju rakstiem uzplauks “Pavasara koncerts”.
  • No plkst.9.00 līdz 13.00 pavasara stādu tirgus pie Suntažu Kultūras nama un tirgus laukumā. Plkst. 11.00 Suntažu Kultūras namā koncertkompānija “Solaris” no Lietuvas ar māksliniekiem no Šveices piedāvā cirka izrādi ar suņiem, zaķiem, kaķiem u.c zvēriem. Biļetes cena 8 eiro.
  • Plkst. 13.00 Ķeguma Tautas namā stikla mākslas vēja zvanu meistarklase. Būs pieejami darba materiāli: stikla detaļas, jūras koki un stiprinājumi, stikla pērlītes, var ņemt līdzi savas pērlītes. Meistarklasi vadīs Gunta Ružāne. Meistarklases ilgums līdz 2,5 stundas. Dalības maksa 30 eiro. Pieteikties meistarklasei, zvanot pa tālr. 22010300, Dace.

3. maijs

• Plkst. 19.00 Ķeguma Tautas namā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas ieskaņas muzikāli literārs koncerts “Tikai Tev pieder mana sirds”. Latviešu komponistu skaņdarbi talantīgā komponista, dziedātāja un pianista Arvīda Keiņa aranžējumā. Pie klavierēm Arvīds Keinis, pie čella Pēteris Ozoliņš, vokāls Linda Upmale.
  • Plkst. 19.00 Madlienas Kultūras namā, Neatkarības deklarācijas atjaunošanas dienas priekšvakarā, tiksimies ar dziedātāju Mārtiņu Kanteru akustiskajā koncertprogrammā “Valodiņa”. Ieeja 5 eiro.
  • Plkst.19.00 Lēdmanes Tautas namā “Animācijas Brigādes” leļļu filmu “Lielais Indriķis”! Ieeja 3 eiro.
  • Plkst.20.00 Suntažu Kultūras namā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku ieskaņas koncerts “Imanta Kalniņa klusās dziesmas”: vokāls Līga Priede, ģitāra Andrejs Grimms.

4. maijs

• Plkst.10.00 LELB Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā ekumēnisks svētku dievkalpojums.
  • Plkst.11.00 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā pasākums "Brokastis pie Daugavas": izstādes "Latviešu karavīrs 1919 - 1940" atklāšana. Muzikālie priekšnesumi Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas un folkloras kopas "Josta" izpildījumā.

• Plkst.12.00 Birzgales Tautas namā filma “Saule spīd 24 stundas”. Ieeja 3 eiro.
  • Plkst.12.00 pie Lēdmanes Tautas nama svētku koncerts, uzstāsies Sandris Dubovs ar koncertprogrammu “Es dāvinu Tev”.
  • Plkst.13.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā dokumentāla filma “Vēsture aiz kadra”, režisors Romualds Pipars.
  • Plkst. 13.00 Lauberes Kultūras namā Latvija Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts pasākums.
  • Plkst 13.00 Tīnūžu Tautas namā svētku pasākums “Nekur nav tik labi kā mājās”.
  • Plkst. 13.00 Rembates Tautas namā Baltā galdauta svētki - svētku koncerts, kurā piedalās JVPI “Kultūra” senioru vokālais ansamblis “Vīzija” un Mežotnes pagasta jauktais vokālais ansamblis “Mēs”.
  • Plkst.15.00 Baltā galdauta svētki “Par Latviju” Ciemupes Tautas namā. Notiks komandu erudīcijas spēle. Līdzi jāņem cienasts.
  • Plkst. 16.00 Ogrē, Ogres novada Kultūras centra laukumā pasākums "Svētki dejo, svētki skan". Ogres novada amatierkolektīvu lielkoncerts. Piedalās Ogres novada kori un Ogres novada Kultūras centra deju kolektīvi. (No 3. maija plkst. 22.00 līdz 4. maija plkst. 21.00, nebūs pieejama autostāvvieta pie Ogres novada Kultūras centra galvenās ieejas.)
  • Plkst. 14.00 Meņģeles Tautas namā Baltā galdauta svētki. Dažādu ķīseļu degustācijas, dalīšanās to vārīšanas pieredzē.
  • Plkst. 14.00 Jumpravas Kultūras namā svētku koncerts, par patriotisku noskaņu parūpēsies grupa “Kaleido”. Koncertu pavadīsim pie balti klātiem galdiem ar līdzi paņemtiem cienastiem. Labu laikapstākļu gadījumā koncerts notiks JumpravasKkultūras nama pagalmā.
  • Plkst. 16.00 Tomē Baltā galdauta svētki. Tiksimies pie Tomes akmens. Kopā stādīsim saulespuķes un dekoratīvos kociņus. Kopā saklāsim svētku galdu no līdzi atnestā cienasta. Kopā gatavosim pantāgu, dziedāsim dziesmas un baudīsim pikniku.
  • Plkst. 17.00 Krapes Tautas namā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts.
  • Plkst. 18.00 Lielvārdes Kultūras namā kamermūzikas koncerts “Ieelpo Latviju” . Ieejas maksa 5 eiro.
  • Plkst.18.00 Ķeipenes Tautas namā dziesminieks, dzejnieks, rakstnieks un gleznotājs Valdis Atāls un Zane Bērziņa koncertā “Pavasarim līdz!”. Biļetes cena iepriekšpārdošanā 4 eiro, pasākuma dienā - 5 eiro.

Lai jauki, silti un patīkami svētki Ogres novadā!

Visi pasākumi skatāmi kalendārā: Notikumu kalendārs | Ogres novada pašvaldība (ogresnovads.lv)