Ogres novads Vide Ziņas, jaunumi
Zili Zaļi brīnumi OZK

Šogad 22. aprīlī Lielās Talkas ietvaros Ogres novadā tiks organizēts izglītojošs pasākums “Mežs veselībai”, kā arī tiks veikti mežaudzes atjaunošanas darbi Rembates un Tomes pagasta mežos.

Ogres novada pašvaldība iestājas par sakoptu vidi, tomēr uzskata, ka vides sakopšanai un atkritumu vākšanai nav jārīko publiskas talkas. Katram grāvim, meža nogabalam, laukam, upes un ezera krastam, katrai pļavai vai kādai citai teritorijai ir saimnieks, un viņa pienākums ir gādāt par attiecīgās teritorijas regulāru sakopšanu.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Mēs nepiedalāmies organizētā atkritumu vākšanas talkā – ne pašvaldības centrālā administrācija, ne novada pilsētu un pagastu pārvaldes, tas nozīmē, ka pašvaldība arī nenodrošinās transportu savākto atkritumu izvešanai. Ikvienam savi īpašumi ir jāsakopj, un to var darīt, katram pašam izvēloties piemērotu laiku un veidu, negaidot atkritumu vākšanas kampaņu.”

Pašvaldība nevienam neliedz Lielās Talkas dienā vākt atkritumus un darīt citus darbus apkārtējās vides sakopšanā, taču tā ir katra cilvēka, iestādes vai organizācijas brīva izvēle.

Pašvaldības mērķis ir talkot jēgpilni – nevis orientējoties tikai uz atkritumu vākšanu, bet uz izglītojošo darbu, lai šo atkritumu nebūtu, kā arī mudinātu iedzīvotājus ilgtspējīgi pārvaldīt apkārtējo vidi. Tāpēc 22. aprīlī no plkst.11.00 līdz plkst.15.00 Ogres Zilajos kalnos notiks izglītojošs pasākums “Mežs veselībai”, kurā varēs rast atbildes, kā videi draudzīgi izmantot šo dabas dāvanu - mežu, kā pareizi uzvesties mežā, lai saglabātu tā daudzveidību un ilgmūžību, un citiem jautājumiem. Pasākumu rīko Ogres novada pašvaldība un Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra".

Savukārt, piekrītot šī gada Lielās Talkas pasākuma moto “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule”, Ogres novads savu teritoriju – daļu Latvijas un nelielu daļiņu pasaules – padarīs zaļāku, stādot kokus. 22.aprīlī plkst.13.00 tiks atjaunota mežaudze 14 hektāru platībā pie Glāzšķūņa (Rembates pagastā) un pie Tomes, iestādot 1700 egļu un 32 000 priežu stādus. Pasākumā piedalīsies pašvaldības un izglītības iestāžu pārstāvji, kā arī pirms tam varēs pieteikties citi interesenti. Sīkāka informācija par stādīšanas norises vietām un pieteikšanos būs pieejama pašvaldības mājas lapā.

Nāc un piedalies! Dalība ir bez maksas!