Suntažu aero foto

Lai pieguļošo zemes gabalu īpašnieki tiktu informēti un varētu iepazīties ar projekta “Suntažu pagasta autoceļš A1” izstrādi, saskaņošanu un risinājumiem, šī gada 24. jūlijā plkst. 18.00 Suntažu pagasta Tautas namā tiek organizēta iedzīvotāju sapulce.

Sapulces mērķis – iepazīstināt iedzīvotājus ar būvprojekta plānoto risinājumu, uzklausīt un ņemt vērā iedzīvotāju viedokli un ieteikumus, apspriest esošo nobrauktuvju nepieciešamību, jaunu nobrauktuvju izbūvi, jaunu grāvju izbūvi, sāngrāvju padziļināšanu, tīrīšanu un skarto īpašumu protokolu saskaņošana.

Šobrīd saskaņā ar noslēgto līgumu starp Ogres novada pašvaldību un SIA „Evolution Road” tiek veikta būvprojekta izstrāde Suntažu pagasta autoceļam A1. Šī projekta ietvaros paredzēts paplašināt brauktuves platumu, veikt seguma divkāršo virsmas apstrādi (šķembas ar bitumena emulsiju). Autoceļam paredzēts izbūvēt transporta izmaiņas laukumus un nobrauktuves, atjaunot ceļa konstrukciju, kā arī sakārtot autoceļa ūdens novades sistēmas. Ceļa nodalījuma josla (un iespējams privātīpašumi) tiks attīrīta no tuvu ceļam augošiem krūmiem un kokiem.

Kā iepriekš informējām, Ogres novada pašvaldības dome 2016. gada 17. martā pieņēma lēmumu par dalību Lauku attīstības stratēģija 2014. - 2020. gadam atbalsta pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”.

Lauku attīstības stratēģijas 2014. - 2020. gadam pasākuma "Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos" projekta I kārta tika īstenota 2017. gadā, pārbūvējot grants ceļu posmu "Gāršas" - "Stuģi" Ogresgala pagastā un B6 Meņģele - "Zvirgzdiņi" Meņģeles pagastā. Vairāk par šiem darbiem var lasīt šeit.

Šobrīd ir uzsākta projekta II kārta, kas paredz tehniskās dokumentācijas izstrādi 4 ceļu posmiem:

• būvprojekta izstrāde grants seguma ceļam Ogresgala pagastā, V967 posmā “Kauliņi” – “Pīlādži” (I un II kārta) pārbūvei;
  • būvprojekta izstrāde Suntažu pagasta autoceļam A1 pārbūvei;
  • būvprojekta izstrāde Madlienas pagasta autoceļam A1 posmā “Aveni” – “Šušeni” pārbūvei;
  • būvprojekta izstrāde - būvprojekts Madlienas pagasts - autoceļš A1 posmā no P32 līdz 0.666. km (iebrauktuve uz Madlienas vidusskolu).

Pēc tehniskas dokumentācijas izstrādes un finansējuma apstiprināšanas Lauku atbalsta dienestā 2019. gadā tiks uzsākti projekta II kārtas darbi - iepriekš minēto ceļa posmu pārbūves darbi.

Suntažu karte