Satiksme, ceļi
25. jūnijā tiek uzsākta Skolas ielas pārbūve

Būvdarbu veicēja – SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE””-  pārstāvis informē, ka no 25. jūnija tiks uzsākti nepieciešamie priekšdarbi, lai nodrošinātu transporta kustību atbilstoši saskaņotajai satiksmes shēmai. 29. jūnijā transporta kustība Skolas ielas posmā no Pirts ielai līdz Brīvības ielai tiks pilnībā slēgta. Autovadītāji aicināti izmantot apbraucamos ceļus saskaņā ar satiksmes organizācijas shēmu un ievērot ceļa zīmes (skatīt pielikumā).

Gājēju satiksme visā būvdarbu periodā tiks nodrošināta pa ceļa malām, ierobežojot to pārvietošanos pa būvdarbu zonu.

Lai nodrošinātu īpašnieku piekļūšanu saviem īpašumiem, kā arī preču piegādes uzņēmumiem, kuru vienīgais piekļūšanas ceļš ir pārvietojoties pa pārbūvējamo Skolas ielas posmu, iebraukšanai būvdarbu zonā tiks izsniegtas atļaujas. Par iespēju saņemt iebraukšanas atļaujas lūdzam sazināties ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE”” pārstāvi pa tālruni 29432849.

Skolas ielas pārbūves laikā būs apgrūtināta piekļuve vairākiem objektiem, tostarp arī tirdzniecības vietām, kā arī tiks slēgtas autostāvvietas stacijas tuvumā. Iedzīvotāji tiek aicināti izmantot automašīnu novietošanas iespējas otrpus dzelzceļam, piemēram, maksas stāvvietā blakus Ogres novada Kultūras centram (Upes prospektā).

Pārbūves laikā maršrutu autobusi kursēs pa apbraucamo ceļu

Uz būvdarbu laiku tiks likvidētas trīs autobusu pieturvietas – “Ogres dz.stacija”, “Tirgus”, “Pirts iela”, to vietā pieturu funkcijas pildīs pieturvietas “Universālveikals” (abos virzienos), “Priedītes”, “Stadions”.

Autobusu satiksmes virzienā no Pirts ielas uz Brīvības ielu tiks organizēta pa apbraucamo ceļu: Skolas iela – Pirts iela – Grīvas prospekts – Brīvības iela – Rīgas iela – Kalna prospekts (zilais maršruts autobusu kustības shēmā).

Virzienā no Brīvības ielas uz Pirts ielu satiksme tiks organizēta pa apbraucamo ceļu: Skolas iela – Brīvības iela – Rīgas iela – Robežu iela – Skolas iela (rozā maršruts autobusu kustības shēmā).

SIA “CATA” autobusu kustības maršruts, apbraucot pārbūvējamo Skolas ielas posmu, pieejams pielikumā.

Izstrādājot satiksmes organizācijas shēmu, ir maksimāli ņemti vērā visi aspekti, lai būvdarbu laikā tiktu nodrošināta gan transporta kustība, gan gājēju piekļuve saviem īpašumiem un sabiedriskajām vietām.

Informācija par Skolas ielas pārbūvi

Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA "“Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE”” par Skolas ielas pārbūves darbu izpildi. Līguma cena ir 1 127 087,93 EUR bez PVN. Saskaņā ar līgumu Skolas ielas pārbūves darbi jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas, neieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu. Būvprojekta izstrādātājs ir SIA “BM – projekts", bet būvuzraugs SIA “Akorda”.

Iedzīvotāji jau agrāk ir informēti, ka viena no šī gada pašvaldības prioritātēm ir Skolas ielas pārbūve no Brīvības ielas līdz Pirts ielai. Šobrīd Skolas iela ir dažādā platumā – no 8 m līdz 10 m –, automašīnu stāvlaukumi ir sliktā tehniskā stāvoklī, automašīnas tiek izvietotas haotiski. Ielas pārbūves ietvaros Skolas iela tiks pārbūvēta vienmērīgā platumā atbilstoši ES standartiem, sakārtoti automašīnu stāvlaukumi stacijas tuvumā, izveidojot 123 stāvvietas, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī nodrošinot park&ride sistēmu. Tāpat pārbūves ietvaros tiks izveidots gājēju un veloceliņš, atjaunotas sabojātās kāpnes, kas ved no auto stāvlaukuma uz dzelzceļa staciju, un pārbūvēts ielas apgaismojums.

“Katrai lietai un darbiem savs laiks, nu ir pienācis laiks sakārtot pašvaldības īpašumus Skolas ielā. Realizējot šo projektu, iegūsim daudz – sakārtotu Skolas ielu, daudz plašāku auto stāvlaukumu, Brīvības ielas posms no tuneļa līdz Skolas ielai būs tikai gājējiem, līdz ar to cilvēki varēs justies daudz drošāk, nekā lavierējot starp novietotajām automašīnām. Tiks sakārtotas kāpnes uz dzelzceļa staciju, visā ielas garumā un stāvlaukumos tiks ierīkots jauns ielas apgaismojums,” uz ieguvumiem norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, piebilstot, ka ielu nevar pārbūvēt viens nakts laikā, tāpēc iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti būt saprotošiem un pieciest ielas būvdarbu laikā radītās neērtības.

E. Helmanis arī norāda, ka pašvaldības mērķis ir ne tikai sakārtot šo ielu, bet pilsētas vēsturiskajā centrā atkal ieviest saturu: “Pēc Ogres Tautas nama privatizācijas un tā darbības slēgšanas šī pilsētas daļa ir sākusi “grimt”, viena pēc otras ēkas tiek pamestas. Soli pa soli mēs vēlamies to “atdzīvināt” – pēc gada būs sakārtota Skolas iela un teritorija stacijas tuvumā, tiek virzīts jautājums par operetes teātra izveidošanu savulaik privatizētajā Ogres Tautas nama ēkā, kā arī par pilsētas vēstures dārza un bērnu rotaļu laukuma izveidi Brīvības ielā 3. Ielas sakārtošana veicinās dzīvības atgriešanos šajā pilsētas daļā.”

Pievienotās saites