Ogres novads Ziņas, jaunumi
Genocīda upuru piemiņas diena

Šī gada 25. martā, godinot komunistiskā režīma represiju upuru piemiņu, Ogres novada pašvaldība un Ogres novada Politiski represēto kluba valde aicina politiski represētos pulcēties kopīgā piemiņas pasākumā Tīnūžos – plkst. 14.00 notiks piemiņas brīdis pie Politiski represēto personu piemiņas akmens, pēc tā atceres pasākums Tīnūžu Tautas namā – audio vizuālā materiāla demons­trēšana (Ogres novada iedzīvotāju atmiņu stāsti par deportācijām un dzīvi izsūtījumā, intervijas), koncerts un sarunas pie tējas tases.

Izbraukšana no Ogres uz Tīnūžiem plkst. 13.30 no laukuma pie Ogres novada Kultūras centra Brīvības ielā 15, Ogrē.

Savukārt plkst. 17.00 visi aicināti uz represiju upuru piemiņas brīdi Ogrē – Represēto piemiņas vietā Meža prospektā 2b (iepretim Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcai).

Komunis­tiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumi notiks arī citos Ogres novada pagastos

Lēdmanē – plkst. 10.00 ziedu nolikšana pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas ak­mens.

Madlienā plkst. 11.00 Madlienas kapos Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres brīdis; plkst. 11.30 Madlienas Kultūras namā represēto pagasta iedzīvotāju tikšanās. Muzikāls brīdis kopā ar Daci Priedoliņu.

Meņģelē plkst. 12.00 pulcēšanās pie Meņģeles pagasta piemiņas akmens, lai atcerētos un godinātu komunistiska genocīda upuru piemiņu.

Rembatē – plkst. 13.00 depor­tācijas upuru piemiņas godināšana, ziedu nolikšana un sveču iedegšana pie Komunistiskā genocīda upuru pie­miņas akmens.

Taurupē – plkst. 13.00 Komunistiskā ge­nocīda upuru piemiņas dienai veltīts piemi­ņas pasākums pie Taurupes pamatskolas.