Ogresgala pagasts Izglītība
Aicinājums piedalīties akcijā “Ogresgala pagasta cilvēki notikumos un stāstos”

Kas veido identitāti? Kultūras mantojums, svētvietas, pieminekļi, vēstures liecības? Jā, taču, manuprāt, vissvarīgākā daļa esam mēs paši, cilvēki – katrs ar savu personību, saviem darbiem, attiecībām veidojam un uzturam vidi, kurā dzīvojam, kuru saņemam no senčiem un nododam saviem bērniem. Mūsdienās kultūras mantojumu aizvien vairāk saprotam ne tikai kā materiālo kultūras mantojumu, bet arī kā garīgo jeb nemateriālo, kas lielā mērā arī nosaka vietas identitāti.

Aicinu visus, kas vēlas sadarboties un dalīties, kuriem ir svarīgs nemateriālās kultūras mantojums, lai vēl vairāk apzinātos savas vērtības un identitāti, piedalīties akcijā “Ogresgala pagasta cilvēki notikumos un stāstos”.

Akcijas mērķis ir apkopot Ogresgala pagasta iedzīvotāju stāstus par cilvēkiem, dzimtām, vietām, spilgtiem notikumiem Ogresgala pagastā dažādos laikos. Īpaši aicināti dalīties atmiņās un stāstos par piedzīvoto mūsu pagasta seniori, taču arī dažāda vecuma cilvēkiem, tostarp jauniešiem, ir ko teikt. Faktus nereti laika ritējums mēdz grozīt, pielāgot, ietekmēt, bet cilvēku sajūtas nē – ne labās, ne sliktās.

Stāstus un, ja iespējams, foto materiālus, lūdzu, līdz šī gada 1. jūlijam iesūtīt:

• elektroniski ilze.ciscakova@ogresnovads.lv,
  • pa pastu: Ogresgala pagasta pārvalde, Bumbieru iela 9, Ogresgals, Ogresgala pagasts, Ogres novads, LV-5041, vai
  • Ciemupes Tautas nams, Liepu gatve 12, Ciemupe, Ogresgala pagasts, Ogres novads, LV-5001.

Nav lielu vai mazu notikumu, visi ir svarīgi, kad tos izstāsta. Stāstus apkoposim un, ja iedzīvotāji būs atsaucīgi un savākto materiālu būs pietiekami daudz, veidosim stāstu krājumu.

Tālruņi papildu informācijai: 65035124 (Ogresgala pagasta pārvalde), 65035141 (Ogresgala bibliotēka).

Ilze Čiščakova, Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja