Uzņēmējdarbība
Aicinām darba devējus pieteikties jauniešu nodarbināšanai vasarā

Pamatojoties uz to, ka bērnu un jauniešu nodarbinātība vasaras periodā tiek plānota laikā, kad visā valsts teritorijā ir izsludināta ārkārtējā situācija, tika veikti grozījumi Noteikumos “Kārtība, kādā organizējama Ogres novadā deklarēto bērnu un jauniešunodarbinātība vasaras brīvlaikā”, paredzot nosacījumus bērnu un jauniešu nodarbinātībai ārkārtējās situācijas esamības laikā.

Bērnu un jauniešu nodarbinātībai vasaras periodā var pieteikties komercsabiedrības un Ogres novada pašvaldības iestādes, kuras vismaz 70% no darba laika var nodrošināt darbu svaigā gaisā. Komercsabiedrībām, kuras atrodas ārpus Ogres novada, jādrošina skolēnu transportēšanu uz un no darba vietas.

Uzņēmējiem un pašvaldības iestādēm no 15. maija līdz 20. maijam ir jāiesniedz pieteikumi bērnu un jauniešu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā saskaņā ar 2020. gada 14. maija Ogres novada pašvaldības domes sēdē apstiprināto “Kārtība, kādā organizējama Ogres novadā deklarēto bērnu un jauniešu nodarbinātība vasaras brīvlaikā”. Ņemot vērā esošo situāciju, pieteikumu novietot tam paredzētā dokumentu kastītē Ogres novada izglītības pārvaldē Ogrē, Brīvības ielā 11.

Bērnu un jauniešu nodarbinātībai vasaras periodā priekšroka tikt nodarbinātiem tiek piešķirta tiem skolēniem, kuri atbilst vismaz vienam no zemāk minētajiem kritērijiem:

• skolēna vecāks vai likumīgais aizbildnis ieguvis bezdarbnieka statusu laikā, kad valstī izsludināta ārkārtas situācija (skolēna pieteikumam nepieciešams pievienot izziņu no Nodarbinātības valsts aģentūras);
  • atbilstoši normatīvajiem aktiem ģimenei noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss (skolēna pieteikumam nepieciešams pievienot vecāku vai likumīgā aizbildņa iesniegumu ar informāciju par statusa piešķiršanu);
  • skolēna vecāks vai likumīgais aizbildnis turpina saņemt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras piešķirto bezdarbnieka pabalstu (skolēna pieteikumam nepieciešams pievienot informāciju no Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras).”

Bērniem un jauniešiem būs iespēja pieteikties laika posmā no 22. maija līdz 27. maijam, pieteikumā lūdzam papildus norādīt sev vēlamo darba devēju. Lūdzam atnest skolēna pieteikuma anketu, ģimenes ārsta izziņu un citus pavaddokumentus uz Ogres novada izglītības pārvaldi Ogrē, Brīvības ielā 11. Ņemot vērā esošo situāciju, pieteikumu novietot tam paredzētā dokumentu kastītē.

Pēc pieteikuma saņemšanas un izvērtēšanas skolēns tiks informēts par piedāvātajām darba vietām un viņam plānoto darba laiku. Pieteikumi tiks nodoti komercsabiedrībām un Ogres novada pašvaldības iestādēm, kuras sazināsies ar skolēniem.

Pašvaldības līdzfinansētās programmas ietvaros viens skolēns drīkst būt nodarbināts vienu mēnesi pie viena darba devēja. Skolēnam tiek noteikta vismaz minimālā mēnešalga un nodrošinātas pusdienas, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek segti transporta izdevumi nokļūšanai uz darba vietu un mājām.

Informāciju sagatavoja Dace Nikolaisone, Ogres novada izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste,tālr. 65047794.

Pievienotie faili