Radi logo

Projekta konkursa “R.A.D.I. – Ogres novadam” ietvaros tiek izsludināts vizuālās mākslas konkurss, kas ir veltīts Ogres Mākslas skolas dibinātājam un ilggadējam skolas direktoram, māksliniekam Pēterim Aulmanim. Konkurss aicina ikvienu Ogres novada iedzīvotāju paņemt krāsas, otas, audeklu vai papīru un iet dabā, pilsētā vērot, saskatīt un iemūžināt. Atrast skaistākās, interesantākās vietas novadā, atrast ko nebijušu vai sen aizmirstu.

Pētera Aulmaņa radošais gars ir bijis klātesošs visu Ogres Mākslas skolas pastāvēšanas laiku. Nu skola jau ir darbojusies 30 gadus. “Tā ir radīta par brīnišķīgu vietu, kur mūsu bērni var attīstīt savus talantus, mācīties, eksperimentēt un pats galvenais – tikt estētiski audzinātiem,” teicis P. Aulmanis. Tas ir bijis galvenais moto, ko ilggadējais direktors ir uzsvēris – ne jau visi audzēkņi kļūs par māksliniekiem, bet visi audzēkņi pratīs saskatīt, ieraudzīt un novērtēt. Un, ja kāds, blakus savam darbam, kādā brīvbrīdī paņems otas, audeklu un ies dabā gleznot, tas būs kā pierādījums skolas misijas piepildījumam.

Konkursā aicināts piedalīties ikviens Ogres novada iedzīvotājs, konkursam darbus  iesniedzot brīvā, sev vēlamā tehnikā, ar noteikumiem var iepazīties konkursa nolikumā. Darbu iesniegšanas termiņš līdz 30.09.2021. 

Projekta ietvaros 27. un 28. augustā tiks rīkots arī plenērs, kuru vadīs OMMS Mākslas jomas pedagogi, kurā varēs piedalīties ikviens interesents. Grupās vietu skaits būs ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi, rakstot uz e-pasta adresi ilze.kanepestepina@ogresnovads.lv.

Projektu finansē Ogres Novada pašvaldība projektu konkursa “Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!” (“R.A.D.I. – Ogres novadam”) ietvaros.

Informāciju sagatavoja Ogres Mūzikas un mākslas skola.