Pašvaldība Vide Ziņas, jaunumi
Bļitkotājs uz upes ledus

Ziema beidzot ir klāt – ar iespēju ikvienam baudīt šī gadalaika priekus dabā, tostarp arī uz ledus. Šobrīd bieza sniega sega klāj ne tikai zemi, bet arī ūdenstilpes. Par to, vai ūdenstilpēs ledus ir gana biezs un stiprs, lai uz tā varētu droši atrasties, nekad neviens nevar būt pilnīgi pārliecināts.

Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli ūdenstilpēs, Ogres novada pašvaldība atgādina, ka iedzīvotājiem ir aizliegts atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 cm.

Ogres novada pašvaldība atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, turklāt jāatceras, ka laikapstākļi ir mainīgi, līdz ar to ledus izturība ir zema.

Ir svarīgi atcerēties, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī atturēt citus no atrašanās uz ūdenstilpju ledus. Pamanot, ka cilvēki ir uzkāpuši uz ledus, ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties jāzvana uz 112.

Atbildība par atrašanos uz ledus ir noteikta Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par likuma pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro.